Přehled událostí ze dne 20. března 2012

Hokejoví fanoušci v noci strážníkům práci nepřidali. Vandal v Kohoutovicích poničil "londýnskou" telefonní budku. Strážníci pomáhali seniorce napojené na centrum tísňového signálu. Muž prořezával veřejnou zeleň, strážníci zakročili.

Hokejoví fanoušci v noci strážníkům práci nepřidali

Se ctí se přes historický okamžik postupu do semifinále překlenuli brněnští hokejoví fanoušci. 7090 příznivců Komety a 110 sparťanů se v souvislosti s klíčovým utkáním obešlo z pohledu městské policie bez prohřešků. Stejně bezproblémové byly i tisícovky fanynek a fanoušků v brněnských sportbarech, restauracích a následně i ulicích. Dopravní a pořádkové opatření za účasti strážníků MP a policistů skončilo bez jakýchkoli mimořádných událostí. Hlídky nezjistily narušení veřejného pořádku, žádný druh poranění ani škody na majetku. Městská policie nezaznamenala ani zvýšený počet výjezdů k rušení nočního klidu či pouličním neshodám a potyčkám. (jag)

Vandal v Kohoutovicích poničil "londýnskou" telefonní budku

 Vyvrácenou kopii londýnské telefonní budky oznámil včera ráno na linku městské policie sedmatřicetiletý muž. Strážnice vyslaná do Libušiny třídy zjistila, že na trávníku je skutečně povalená maketa typicky červené budky v anglickém stylu, která pravděpodobně v tomto případě sloužila jako reklama. Oznamovatel, kterého pověřil majitel poutače, hlídce uvedl, že maketa má hodnotu přibližně 25 000 až 30 000 korun. S ohledem na to, že budka je fakticky celá zničená, pojali strážníci podezření ze spáchání trestného činu a věc si převzala přivolaná hlídka republikové policie. (jag)

Strážníci pomáhali seniorce napojené na centrum tísňového signálu

Tísňový signál z bytu seniorky přijali dnes před osmou hodinou ranní strážníci městského operačního střediska. Hlídka ze středu Brna vyrazila na uvedenou adresu v centru Brna, kde našla šestaosmdesátiletou ženu, která krvácela po pádu na ruku. Strážníci se ženou komunikovali a poskytli jí předlékařskou péči. K poraněné penzistce přivolali sanitku. Zdravotníci ženu ošetřili a převezli ji ještě k dalšímu vyšetření do nemocnice. (jag)

Muž prořezával veřejnou zeleň, strážníci zakročili

Na počínání šestašedesátiletého muže, který v úterý u svého bydliště nedaleko Brněnské přehrady ruční pilkou prořezával spodní větve vzrostlého jehličnanu, upozornil městskou policii všímavý kolemjdoucí. Hlídka strážníků, která byla vyslána na místo, muže vyzvala, aby slezl ze stromu a předložil ke své činnosti povolení. Oslovený sdělil, že žádné nemá a do prořezu se pustil vlastními silami poté, co se jeho údajná dřívější snaha přesvědčit úředníky o nutnosti tohoto zásahu minula účinkem. Jehličnan, který mu prý brání ve výhledu, se tak rozhodl prořezat bez vyjádření úřadu. Hlídka muže vyzvala, aby v práci nepokračoval, pořezané větve odklidil a celou věc oznámila na příslušném odboru ÚMČ Bystrc. Jmenovaný výzvu strážníků uposlechl a přislíbil, že se zdrží dalšího zásahu do veřejné zeleně. Celou záležitost nakonec uzavře přestupková komise. (pš)

Vytvořeno 20.3.2012 7:05:00 | přečteno 35x | ernest
load