Přehled událostí ze dne 2. září 2022

default news

Muž porušil dopravní značení, strážníci zjistili, že za volantem neměl co dělat. Seniorka doma upadla a volala o pomoc, strážníci otevřeli byt planžetou.

Muž porušil dopravní značení, strážníci zjistili, že za volantem neměl co dělat

Řidiče, který ve čtvrtek vpodvečer porušil přikázaný směr jízdy, si strážníci všimli při kontrole Dornychu. Osoba za volantem nerespektovala dopravní značení a od parkoviště u obchodního domu odbočila doleva, namísto doprava. Strážníci tedy řidiče zastavili a vyzvali k předložení dokladů. Sedmadvacetiletý muž je hlídce sice předložil, následným ověřením osobních údajů ale vyšlo najevo, že má platnou blokaci řidičského oprávnění. Mařením výkonu úředního rozhodnutí je teď podezřelý ze spáchání trestného činu. (ms)

Seniorka doma upadla a volala o pomoc, strážníci otevřeli byt planžetou

Návštěva příbuzné se ve čtvrtek odpoledne nečekaně změnila v nepříjemný zážitek pro ženu v Bystrci. Když totiž přišla k bytu své matky, přes dveře ji uslyšela naříkat a volat o pomoc. Okamžitě tedy vytočila linku 156 a přivolala strážníky. Když je pak čtyřiapadesátiletá žena pustila do domu, vysvětlila jim, že její matka zřejmě upadla. Od sousedky se navíc prý dozvěděla, že osmasedmdesátiletá seniorka spadla také venku při procházce. Ve chvíli, kdy strážníci přišli ke dveřím jejího bytu, starší žena už na jejich volání nereagovala. Hlídka městské policie proto z obavy o její zdraví otevřela vstupní dveře planžetou a společně s dcerou seniorky vstoupila do bytu. Starší žena ležela na zemi a svěřila se, že tu leží už asi hodinu a bolí ji celé tělo. Hlídka proto přivolala zdravotníky, kteří ženu ošetřili a následně ponechali v péči její příbuzné. (ms)


Vytvořeno 2.9.2022 14:38:38 | přečteno 277x | marketa.skrivankova
load