Přehled událostí ze dne 2. února 2022

default news
Rohožka plná písku rozpoutala spor mezi sousedkami. Strážníky oslovila seniorka, který prý byla přepadena, když jí chtěli pomoct, napadla je.

Rohožka plná písku rozpoutala spor mezi sousedkami

Větší hromádku písku na rohožce před svým bytem našla v úterý čtyřiasedmdesátiletá žena. S přesvědčením, že ona sama si nepořádek na podrážkách svých bot určitě nepřinesla, se obrátila na strážníky. Těm kromě jiného řekla, že písek jí zřejmě někdo před dveře úmyslně vysypal a zároveň dodala, na koho padá stín jejího podezření. Hlídka potom oslovila také další, o pět let starší obyvatelku domu, která hned začala mluvit o prvně jmenované. Stěžovala si, že sousedka má prý velký vysavač a až příliš často slyší z jejího bytu klapání obuvi. Na dotaz týkající se hromádky písku na rohožce ovšem odpověděla vyhýbavě. Ukázalo se, že spory mezi oběma ženami se údajně táhnou už několik let, a tak podezření z přestupku proti občanskému soužití uzavře správní orgán. (pš)

Strážníky oslovila seniorka, který prý byla přepadena, když jí chtěli pomoct, napadla je

Při kontrole podchodu u hlavního nádraží ve středu dopoledne oslovila hlídku městské policie seniorka, kterou prý před malou chvílí napadl neznámý muž. Strážníkům se svěřila, že poté co začala hlasitě křičet o pomoc, zastal se jí prý statný kolemjdoucí. Údajný agresor se tak lekl a utekl. Seniorka strážníkům ale sdělovala pouze kusé informace a neustále měnila jak průběh události, tak místo, kde k incidentu došlo. V její blízkosti navíc nebyl nikdo, kdo by údajné přepadení viděl, nezaregistrovala ho dokonce ani obsluha nedaleké prodejny. Nálady osmasedmdesátileté ženy se při komunikaci s hlídkou střídaly, chvíli propukala v pláč, jindy zase křičela na ostatní lidi. Strážníky nakonec bezdůvodně zasypala vulgárními nadávkami a snažila se odejít. Poté dokonce znenadání strážníka udeřila dlaní do obličeje. Při dalším pokusu o útok tak neměla hlídka jinou možnost, než ji chytit za ruce, dokud se nezklidnila. Z důvodu seniorčina špatného psychického stavu strážníci přivolali zdravotníky, kteří si následně starší ženu převzali do péče. Po propuštění z nemocnice se bude za hrubé jednání a znevážení úřední osoby zodpovídat správnímu orgánu. (ms)


Vytvořeno 2.2.2022 20:51:20 | přečteno 254x | pavel.soba
load