Přehled událostí ze dne 2. srpna 2022

Mladý muž se prý ve dne uspokojoval na zastávce, strážníkům tvrdil, že relaxoval. Díky kamerám dopadli strážníci podezřelého z krádeže, své jméno si prý spletl s kamarádovým.

Mladý muž se prý ve dne uspokojoval na zastávce, strážníkům tvrdil, že relaxoval

Včera krátce po poledni a přímo na bohunické tramvajové zastávce se prý uspokojoval mladý muž. Z dálky ho pozorovala svědkyně a na jeho chování upozornila přes linku 156. Do Dlouhé ulice vzápětí dorazili strážníci, mladíka oslovili a neušlo jim, že si bundou zakrývá intimní partie. Nejprve tvrdil, že u přístřešku jenom relaxoval. Když ho ale hlídka upozornila, že ho někdo z místních několik minut sledoval, k masturbaci se přiznal. Navíc připustil, že to není poprvé, kdy byl na veřejnosti přistižen. Se strážníky spolupracoval a bez protestů čekal na příjezd přivolané policejní hlídky, která si případ převzala jako možný trestný čin. (jag)

Díky kamerám dopadli strážníci podezřelého z krádeže, své jméno si prý spletl s kamarádovým

Městský kamerový systém a kolegové, kteří ho obsluhují, sehráli v noci na pondělí stěžejní roli v dopadení údajného kapsáře v podchodu pod hlavním nádražím. Zpozorovali ho totiž právě ve chvíli, kdy procházel kolem silně opilého muže spícího na zemi. Ve společnosti mladé ženy nad ním chvíli postával a rozhlížel se kolem sebe. Po chvilce váhání se k němu nakonec přece jen sklonil a začal prohledávat obsah jeho kapes a peněženky, ze které pak vytahoval drobné mince. Jakmile dvojice spatřila blížící se hlídku, začala spěšně odcházet. Strážníci ji ale dostihli. Když si chtěli ověřit osobní údaje, mladý muž jim ochotně nadiktoval jméno a příjmení, které následně rychle zaměnil za jiné. Svou nejistotu ohledně vlastního jména vysvětloval tím, že si ho popletl se jménem svého kamaráda. Strážníci ale velmi rychle zjistili jeho pravou totožnost. Obě uvedená jména navíc figurovala na seznamu celostátně hledaných osob. Mladý muž po chvíli přiznal, že opilému pětačtyřicetiletému muži vzal sluchátka a osm korun. Případ s podezřením na spáchání trestného činu předali strážníci policistům. (ms)

Vytvořeno 2.8.2022 16:31:17 | přečteno 293x | jakub.ghanem
load