Přehled událostí ze dne 2. října 2022

Svratka jako trofej

Muž v zamčeném autě napadl partnerku, strážníci zakročili. Mladí sportovci údajně strhli ze sloupu plechové cedule, za trofej chtěli mít Svratku. Strážníci rychle zasáhli při potyčce u hlavního nádraží.

Muž v zamčeném autě napadl partnerku, strážníci zakročili

Na ženu volající ze zaparkovaného vozidla o pomoc upozornil v sobotu ráno strážníky svědek z Králova Pole. Nejbližší hlídka tam okamžitě zamířila a už z dálky viděla, že ve zmíněném autě sedí ještě muž, který ženu napadá. Když k nim strážníci přiběhli, vůz byl zamčený. Devětatřicetiletého muže proto hned vyzvali, aby otevřel a po uposlechnutí jeho partnerka vystoupila. Nad okem měla výraznou podlitinu a odřenou část obličeje, takže ji přijeli ošetřit zdravotníci. Také proto, že údajně nešlo o první obdobný konflikt mezi partnery, hlídka přivolala k posouzení republikové kolegy. Ti trestný čin vyloučili, takže případ s podezřením na přestupek proti občanskému soužití dořeší správní orgán. (pš)

Mladí sportovci údajně strhli ze sloupu plechové cedule, za trofej chtěli mít Svratku

Nezvyklý doplněk si na svoji sobotní večerní výpravu bystrckými ulicemi vzali dva mladíci. Hlídka městské policie oba přistihla u tamního supermarketu s plechovými cedulemi v rukou a bylo zjevné, že nejde o žádné po domácku vyráběné kusy. Na jedné bylo na modrém podkladu bílými písmeny uvedeno označení řeky Svratky, druhá měla v černém poli bílé šestimístné číslo mostu. Mladíci ve věku 21 a 22 let se netajili tím, že obě cedule údajně utrhli ze sloupu a dodali také kuriózní objasnění. Hlídce řekli, že si je prý chtěli přinést jako trofej do sportovního klubu, za který hrají. Svého počínání vzápětí litovali a nabízeli, že celou věc uvedou do původního stavu. Obě cedule dočasně skončily na tamní služebně a dopadené mladíky teď kvůli podezření majetkového přestupku čeká vysvětlování u přestupkové komise. (pš)

Strážníci rychle zasáhli při potyčce u hlavního nádraží

Při kontrole u takzvaných rozjezdů postřehla hlídka městské policie v neděli brzy ráno u hlavního nádraží slovní rozepři mezi přítomnými muži. V rychlém sledu přerostla ve fyzické napadení, a tak se k nim rozběhla. Údajný agresor se dal na útěk a nedbal na zákonnou výzvu k zastavení. Strážníci ho ale dostihli a nasadili mu pouta. Doklady u sebe neměl a uváděl nepravdivé osobní údaje. Tím si však nijak nepomohl a jeho pravou totožnost se podařilo zjistit po předvedení na služebnu Policie České republiky. Pětapadesátiletý muž při incidentu údajně dostal facku, mladšího muže prý někdo kopl do zad. Ošetření však nikdo nepožadoval. Příčina konfliktu je zatím nejasná. Podezření z přestupků proti veřejnému pořádku a občanskému soužití uzavře správní orgán, kterému strážníci případ postoupili. (pš)     Vytvořeno 2.10.2022 16:19:11 | přečteno 221x | pavel.soba
load