Přehled událostí ze dne 2. ledna 2022

zraněný poštovní holub Jundrov

V areálu nebyli a nic tam nedělali, mladíci po dopadení rozporovali kamerový záznam. Hledaný mladík si zdvojnásobil věk, byl na útěku z výchovného zařízení . Strážníci našli majitele zraněného poštovního holuba, přivolal je muž s ptačím příjmením.

V areálu nebyli a nic tam nedělali, mladíci po dopadení rozporovali kamerový záznam

Přibližně dvoumetrový plot překonali v noci na neděli dva mladíci a vnikli do uzavřeného areálu v Nádražní ulici. Všiml si jich pracovník dohledového centra městské policie a dal si jejich pohyb uvnitř do spojitosti s dalším mužem, který zůstal venku a bedlivě sledoval dění v okolí. Pravděpodobně jeho známí mezitím uvnitř zvedali víka a snažili se zřejmě najít věci k odcizení. Celou situaci proto vyjeli prověřit strážníci. Trojice mladíků se sice mezitím od areálu vzdálila, ale hlídka městské policie je dostihla v Kopečné ulici. Strážníkům tvrdili, že se jen tak procházeli městem, byli zjevně nervózní a divili se, proč je vlastně zastavili. Po upozornění, že jejich chování zachytily kamery, nejprve popírali, že by v areálu toho večera byli. Vzápětí však uvedli, že tam vůbec nic nedělali. Přivolaní republikoví policisté trestný čin vyloučili, a tak strážníci podezření z majetkového přestupku postoupili ke správnímu orgánu. (pš)

Hledaný mladík si zdvojnásobil věk, byl na útěku z výchovného zařízení

Nepříjemné okamžiky včera odpoledne zažívali zaměstnanci rychlého občerstvení v centru města. Už obsloužený mladík se prý choval velmi nevhodně vůči personálu i dalším hostům a nereagoval na žádnou z pobídek, aby odešel. Podnik opustil až když ho k tomu vyzvali přivolaní strážníci. Doklady u sebe neměl a hlídce kromě jména i příjmení nahlásil podstatně vyšší věk. Na osmadvacet let skutečně nevypadal a také proto u strážníků sílilo přesvědčení, že může být na útěku z výchovného zařízení. Tuto skutečnost ověřením osobních údajů potvrdili republikoví policisté a čtrnáctiletého mladíka si rovnou převzali. (pš)

Strážníci našli majitele zraněného poštovního holuba, přivolal je muž s ptačím příjmením

Na chodníku přikrčeného holuba s kroužky na nohou si při novoroční odpolední procházce Jundrovem všiml náhodný kolemjdoucí. Podle stop krve na jeho křídle záhy poznal, že je zraněný a ozval se na linku 156. Zajímavou shodou okolností přitom bylo, že na nesnáze tohoto opeřence upozornil volající, který sám nosí ptačí příjmení. Vyslané hlídce městské policie se podařilo zanedlouho zjistit, že na nedaleké adrese bydlí chovatel holubů a kontaktovala ho. Ten poznal, že jde o poštovního holuba, kterého nedávno vypustil a s poděkováním si ho odnesl. (pš)Vytvořeno 2.1.2022 13:59:59 | přečteno 276x | pavel.soba
load