Přehled událostí ze dne 2. dubna 2023

default news

Řidič strážníkům tvrdil, že si před jízdou dal jen jedno pivo, nadýchal skoro 3 promile. Opilý řidič na sebe upozornil dopravními přestupky, hrozí mu teď vězení. Hlídka řešila konflikt mezi partnery, oba skončili v poutech. Ženy prý napěchovaly kočárek potravinami za téměř devět tisíc korun, jejich plán je ukrást nevyšel. Strážníci odklízeli z brněnských ulic odpadky, naplnili jimi bezmála sto padesát pytlů.

Řidič strážníkům tvrdil, že si před jízdou dal jen jedno pivo, nadýchal skoro 3 promile

Povinnost řídit se dopravním značením nedodržel v pátek večer muž za volantem fordu v historickém jádru města. Přestože mu značka přikazovala odbočit doleva, nerespektoval ji, a pokračoval jiným směrem. Hlídka městské policie ho proto zastavila, vysvětlila mu, že tím porušil dopravní předpisy, a vyzvala ho k předložení dokladů. Sedmadvacetiletý řidič se choval podivně a strážníci nabyli dojmu, že by mohl být opilý. Jejich obava, že zřejmě řídil pod vlivem alkoholu, se za chvíli ukázala jako opodstatněná. Provedená dechová zkouška totiž přinesla výsledek 2,88 promile. Na dotaz hlídky, kolik toho před jízdou vypil, odvětil, že pouze jedno pivo. Vzhledem k takto vysoké hodnotě se stal podezřelým ze spáchání trestného činu a strážníci ho předali přivolaným policistům. Jeho porušením dopravního značení se budou zabývat úředníci. (ms)

Opilý řidič na sebe upozornil dopravními přestupky, hrozí mu teď vězení

Neosvětlené vozidlo, které navíc nerespektovalo povinnost dát přednost jinému jedoucímu autu, zpozorovala v neděli krátce po půlnoci nedaleko Nových sadů autohlídka městské policie. Když řidiče vybídla modrými výstražnými světly k zastavení, najel při tom dokonce na obrubník. Vzhledem k jeho nejisté jízdě se strážníci zajímali, jestli před jízdou pil alkohol. Třiadvacetiletý muž nejprve zapíral, po chvíli strážníkům řekl, že si dal dvě piva. Zdráhal se však provést orientační dechovou zkoušku, hlídka proto přivolala policisty. Displej jejich přístroje pro měření alkoholu v dechu nakonec ukázal hodnotu 1,5 promile. Záhy navíc vyšlo najevo, že vozidlo mělo propadlou technickou kontrolu. Muže podezřelého ze spáchání trestného činu jim tedy strážníci předali. (ms)  

Hlídka řešila konflikt mezi partnery, oba skončili v poutech

Hádka mezi partnery si v pátek navečer na náměstí Svobody vyžádala zákrok strážníků. Devětadvacetiletá žena tu kontaktovala projíždějící autohlídku městské policie a svěřila se jí, že má konflikt se svým o pět let starším přítelem. Oba se před strážníky sprostě uráželi a byli vůči sobě stále agresivnější. Opakované zákonné výzvy, aby se uklidnili, vůbec nerespektovali. Když se po sobě vzájemně ohnali, skončili v poutech. Žena se zakrátko uklidnila, strážníci jí proto pouta z rukou sundali. Muž ale své chování nadále neovládal a choval se hrubě. Vše nasvědčovalo tomu, že je zřejmě pod vlivem drog. Strážníkům navíc nadýchal 1,65 promile, a tak za jejich asistence zamířil na záchytnou stanici. Dvojice podezřelá z narušení občanského soužití teď musí počítat s tím, že bude své chování vysvětlovat také úředníkům. (ms)

Ženy prý napěchovaly kočárek potravinami za téměř devět tisíc korun, jejich plán je ukrást nevyšel

Ostraha židenického supermarketu kontaktovala ve čtvrtek odpoledne hlídku městské policie, aby ji upozornila na dvě údajné zlodějky. Ženy ve věku jednadvacet a čtyřiadvacet let podle ní skládaly potraviny namísto nákupního vozíku do kočárku, ve kterém je pak bez zaplacení provezly pokladnami. Před strážníky se obě ke krádeži přiznaly a potvrdily, že zboží za bezmála devět tisíc korun vkládaly do kočárku společně. Vzhledem k tomu, že nešlo o první takový incident, strážníci postoupili případ s podezřením na spáchání majetkového přestupku do správního řízení. (ms)  

Strážníci odklízeli z brněnských ulic odpadky, naplnili jimi bezmála sto padesát pytlů

Zhruba čtyřicítka strážníků se první dubnovou sobotu zapojila do dobrovolnické akce Ukliďme Česko. V Černovicích sbírali strážníci odpadky ve Vinohradské ulici, v centru města se zaměřili na odlehlý prostor podél železniční tratě v Podnásepní ulici a od smetí čistili také okolí Myslínovy ulice. Dohromady brněnští strážníci naplnili bezmála 150 pytlů odpadky. Kromě potravinových obalů, plastových a skleněných láhví či plechovek se mezi odhozenými předměty objevovaly například kusy oblečení, obuv, molitany nebo různé druhy kabelů. Strážníci při úklidu našli i rozměrnější a těžší předměty, jako třeba nákupní vozík, záchodovou mísu, televizor nebo několik desítek metrů dlouhou drenážní trubku. (ms)

 

Vytvořeno 2.4.2023 13:59:55 | přečteno 339x | marketa.skrivankova
load