Přehled událostí ze dne 2. června 2023

default news

Údajně napadený Brňan prý přítelkyni ostříhal vlasy a vyhodil ji z bytu. Strážníci tlumili nevraživost na ubytovně. Cizince, který kopal do ležícího muže, předali strážníci republikové policii. Bezmála devadesátiletá žena byla zmatená a upadla na ulici, v obálkách měla skoro půl milionu.

Údajně napadený Brňan prý přítelkyni ostříhal vlasy a vyhodil ji z bytu

Ve čtvrtek odpoledne přivolal hlídku městské policie devětatřicetiletý Brňan, kterého údajně v severozápadní části Brna napadla jeho třiačtyřicetiletá přítelkyně. Strážníkům po příjezdu ukázal krvavé škrábance na předloktí a zřetelné stopy po kousnutí. Lékařské ošetření však opakovaně odmítal. Také si postěžoval, že mu žena, se kterou žije ve společné domácnosti, prý roztrhala košili. To vše se údajně odehrálo přímo na ulici. Žena s neobvykle sestřiženými vlasy hlídce emotivně vysvětlovala, že se svého přítele ani nedotkla a zranění mu prý při dřívějším konfliktu způsobil jeho kamarád. Také strážníkům řekla, že její mladší přítel jí bez souhlasu ostříhal vlasy a vyhodil z bytu. Hlídka oba poučila, že celá událost bude z úřední povinnosti oznámena správnímu orgánu, kde mohou dát souhlas k zahájení řízení. (JaPo)

Strážníci tlumili nevraživost na ubytovně

Včera večer vyjížděla hlídka na ubytovnu do Starého Lískovce, kde údajně klient fyzicky napadal ubytovanou ženu a ničil vybavení ubikace. Na místo okamžitě vyjely tři hlídky. Osmatřicetiletá cizinka strážníkům vyděšeně popsala, že byla v přilehlé zahradě s ostatními nájemníky. Ve dveřích se objevil jeden z ubytovaných mužů a bezdůvodně do ní prý několikrát strčil. Přitom na ni křičel vulgarity a nevybíravým způsobem jí naznačoval, že pro něho není vítaná, že se má vrátit tam, odkud přišla. Hned poté odešel do pokoje. Tam také hlídky muže kontaktovaly. Dvaačtyřicetiletý muž z Klatov tvrdil, že nic neudělal, avšak i v průběhu komunikace s hlídkami vykřikoval invektivy stejného obsahu. Strážníci muže rázně zklidnili a ověřili si, že žena je bez zranění a nepotřebuje žádnou pomoc. Narušení občanského soužití potvrdili i přítomní svědci. Strážníci proto podezření ze spáchání přestupku oznámili úředníkům. (JaPo)

Cizince, který kopal do ležícího muže, předali strážníci republikové policii

Dnes nad ránem si hlídka městské policie, která projížděla Benešovou ulicí, všimla před jednou z provozoven čtyřiatřicetiletého cizince, který opakovaně kopal do muže ležícího na zemi. Když útočník spatřil vozidlo strážníků, zanechal své agrese, poodešel a stoupl si ke skupince opodál. Jeden ze strážníků okamžitě zjišťoval zdravotní stav nehybně ležícího muže. Ten měl na hlavě velký otok a několik krvácejících oděrek na obličeji, nekomunikoval. Strážník proto okamžitě přivolal zdravotníky. Mezitím druhý člen hlídky kontaktoval útočníka. Ten se prý jen bránil poté, co ho dvaadvacetiletý muž z Brněnska údajně udeřil. Svědek to potvrdil a dodal, že potyčka vznikla prý kvůli požadované cigaretě. Záchranáři po ošetření odvezli zraněného muže do nemocnice. Strážníci celou událost, v souladu se zákonem, předali republikové policii jako podezření ze spáchání trestného činu. (JaPo)

Bezmála devadesátiletá žena byla zmatená a upadla na ulici, v obálkách měla skoro půl milionu

Kolemjdoucí, strážníci, záchranáři i lékaři postupně pomohli téměř devadesátileté ženě, která ve středu upadla v severní části Brna na ulici. Ochotná svědkyně ženu zvedla, z blízkého rodinného domu jí přinesla židli a zavolala městskou policii. Strážníci se starší dámou zapředli hovor, ale přestože tělesně vypadala v pořádku a působila vitálně, mluvila velmi zmateně. Stěžovala si také na bolesti hlavy a závratě, a tak strážníci požádali o příjezd zdravotníky. Když všichni společně pomáhali ženě najít její kartu z pojišťovny, postřehli, že u sebe má několik obálek naditých hotovostí. Seniorka ale sama netušila, jak s nimi chtěla naložit, a tak strážníci pro jistotu asistovali i při jejím převozu do nemocnice. Jako kontakt pro případ nouze měla žena v peněžence číslo na svého syna a souhlasila s tím, aby se na oddělení přišel domluvit ohledně dalšího postupu. Potom se dohodli, že hotovost si od ní pro jistotu převezme. V přítomnosti hlídky přepočítal částku, která se blížila půl milionu korun. Strážníci všechny okolnosti i samotné převzetí pečlivě zadokumentovali a žena zůstala v péči lékařů. (jag)


Vytvořeno 2.6.2023 16:40:09 | přečteno 168x | pokorna.jana
load