Přehled událostí ze dne 2. března 2022

default news

Strážníci dopadli opilého řidiče, který se projížděl Bystrcí, nadýchal skoro dvě promile. Ostraha z klubu vyvedla opilého návštěvníka, rozčílením prý prokopl skleněnou výplň dveří.

Strážníci dopadli opilého řidiče, který se projížděl Bystrcí, nadýchal skoro dvě promile

Nebezpečně vypadající jízdu volkswagenu bystrckým sídlištěm pozoroval v úterý večer ze svého balkónu muž volající na linku 156. Strážníky upozornil, že řidič prý jezdí mezi zaparkovanými vozidly vysokou rychlostí, a navíc bez rozsvícených světel. Hlídka auto odpovídající popisu chvíli nato dostihla a zastavila v Šemberově ulici. Strážníci vyzvali sedmadvacetiletého muže za volantem k vystoupení z vozu a předložení dokladů. Řidičský ani občanský průkaz u sebe neměl a hlídce tvrdil, že ho právě ten den ztratil. Už od první chvíle bylo patrné, že řídil pravděpodobně opilý. Strážníci totiž z jeho dechu cítili alkohol. Muž připustil, že prý před jízdou vypil asi tři piva. Na displeji přístroje provádějícím orientační dechovou zkoušku se zakrátko objevila hodnota 1,67 promile. Strážníci proto přivolali republikové policisty a muže podezřelého ze spáchání trestného činu jim předali. (ms)

Ostraha z klubu vyvedla opilého návštěvníka, rozčílením prý prokopl skleněnou výplň dveří

Zřejmě společenská únava prý přemohla v noci na středu návštěvníka klubu v Králově Poli. Když podle pracovníků ostrahy údajně opakovaně usnul v tanečním sále a pak i na toaletách, vyvedli ho odtud ven. S tím se dvaadvacetiletý muž pravděpodobně nehodlal smířit, vrátil se zpátky, a zničehonic prý prokopl půl metru vysokou skleněnou výplň vstupních dveří. Přivolané hlídce městské policie bez okolků přiznal, že sklo rozbil úmyslně. Rozčílilo ho prý zjištění, že mu asi někdo odcizil telefon. Vzhledem k podnapilému stavu nebyl schopen strážníkům říct cokoli bližšího. Výši vzniklé škody na dveřích navíc nebylo možné v danou chvíli přesně určit, hlídka proto případ s podezřením na majetkový přestupek postoupila správnímu orgánu. (ms)


Vytvořeno 2.3.2022 15:00:14 | přečteno 197x | marketa.skrivankova
load