Přehled událostí ze dne 19. srpna 2022

default news

Strážníci si všimli jedoucího vozidla s defektem, řidička nadýchala skoro 2,5 promile.  Muži si prý vyřizovali účty, konflikt museli uklidnit strážníci. Strážníci zachraňovali zesláblého seniora uvězněného ve svém bytě, museli se k němu slanit.

Strážníci si všimli jedoucího vozidla s defektem, řidička nadýchala skoro 2,5 promile

Při čtvrteční ranní kontrole Králova Pole si hlídka městské policie všimla na Palackého třídě v opačném směru projíždějícího vozidla s proraženou pneumatikou a poškozeným předním nárazníkem. Protože řidička toyoty i přesto pokračovala v jízdě dál, strážníci se za ní vydali, aby ji na defekt upozornili, případně pomohli s výměnou pneumatiky. Když se k autu blížili, viděli, jak žena za volantem velmi často mění rychlost a nedokáže jet rovně. Svojí nesouvislou jízdu pak završila tím, že nedala přednost chodcům na přechodě a ohrozila je. To už ji ale hlídka a vyzvala k zastavení. Od prvního okamžiku bylo evidentní, že je osmatřicetiletá žena opilá, což následně potvrdila i provedená dechová zkouška s výsledkem 2,42 promile alkoholu. Řidička připustila, že si předešlého večera dala prý několik panáků tvrdého. Jako důvodně podezřelou z trestného činu ji proto strážníci předali přivolaným policistům. (ms)

Muži si prý vyřizovali účty, konflikt museli uklidnit strážníci

Svědkem údajného napadení na Kolišti byl ve čtvrtek krátce po poledni volající na linku 156. Strážníkům vylíčil, že tu prý skupinka mužů útočí na jiného muže a s notnou naléhavostí v hlase je požádal o pomoc. Během svého příjezdu do parku strážníci spatřili šestadvacetiletého muže ležícího na zemi, nad ním se skláněli další tři muži, a jeden z nich do něj dokonce kopl. Hlídka je tedy okamžitě vyzvala, aby s napadáním přestali, a situaci uklidnila s pomocí další hlídky městské policie, která dorazila na místo. Strážníci požádali také o příjezd záchranáře. Údajně napadený muž měl totiž slabě krvácející zranění v obličeji a strážníkům vylíčil, že prý dostal spoustu ran pěstí i kopanců do celého těla. Proč na něj skupinka zaútočila, ale prý netušil. To osmatřicetiletý muž v tom měl jasno. Hlídce se k útoku hned přiznal a vysvětlil jí, že dotyčný prý nejprve obtěžoval jeho pětačtyřicetiletou známou a údajně se dožadoval sexu. Když ho odmítla, udeřil ji prý dlaní do obličeje, a proto si od nich vysloužil několik ran. Žena měla v okolí levého oka zřetelnou podlitinu, lékařské ošetření ale odmítla. Státní policisté vyloučili spáchání trestného činu a strážníci proto případ předali s podezřením na přestupek proti občanskému soužití správnímu orgánu. (ms)

Strážníci zachraňovali zesláblého seniora uvězněného ve svém bytě, museli se k němu slanit

Příjezd strážníků pořádkové jednotky městské policie si ve čtvrtek navečer vyžádal muž žijící v centru města. Z vyššího patra bytového domu totiž slyšel volat o pomoc svého šestaosmdesátiletého souseda, obrátil se proto rychle na linku 156. Vyslanou hlídku pak pustil do domu a navedl je k němu. Strážníci oslovili staršího muže přes dveře, záhy však zjistili, že jsou zamčené a klíč je zastrčený v zámku. Nezbylo jim tedy nic jiného než, se k němu dostat pomocí slaňovací techniky z vyššího patra. Díky speciálnímu vybavení se tak zanedlouho jeden z kolegů slanil na seniorův balkón a otevřel bez poškození prosklené dveře. Zesláblý muž ležel v předsíni na zemi, byl zmatený, ale viditelná zranění neměl. Jakmile mu strážníci poskytli první pomoc, přivolali záchranou službu. Zdravotníci pak seniora ošetřili a převezli sanitkou do nemocnice. (ms)


Vytvořeno 19.8.2022 15:01:17 | přečteno 374x | marketa.skrivankova
load