Přehled událostí ze dne 19. října 2022

horská kola

Opilý muž se zamkl na dámské toaletě, kde pořvával a kopal do dveří, skončil v poutech. Strážníci dopadli muže podezřelého z krádeže horských kol, namáhal se zbytečně.

Opilý muž se zamkl na dámské toaletě, kde pořvával a kopal do dveří, skončil v poutech

Útočiště na dámských toaletách hostelu v centru města zřejmě hledal v noci na středu opilý třiatřicetiletý muž. Podle svědkyní volajících na linku 156 se tam zamknul, kopal do věcí kolem sebe a křičel u toho. Strážníci zakrátko dorazili a vyzvali ho, aby odtud odešel. Zevnitř se však ozývaly jen dávivé zvuky, nesrozumitelný řev a kopání do dveří. Po chvilce však prudce trhl se zamčenými dveřmi, a tím je otevřel. Ven se doslova vyřítil s řevem, máchal u toho rukama se zaťatými pěstmi a hrozilo, že hlídku napadne. Strážníci tedy muže za pomoci donucovacích prostředků museli spoutat. Protože byl silně opilý, zamířil za asistence hlídky na záchytnou stanici. Tam se po zklidnění strážníkům svěřil, že skutečně pil a nevyloučil ani užití drog. Zároveň přiznal, že si posledních několik hodin vůbec nepamatuje a za své chování se jim omluvil. Strážníci se pak do ubytovacího zařízení ještě vrátili a zjistili, že muž poničil plastový koš a zkřivil kovovou západku na dveřích. Podezřením z majetkového přestupku a neuposlechnutím výzvy úřední osoby se tedy bude dále zabývat správní orgán. (ms)

Strážníci dopadli muže podezřelého z krádeže horských kol, namáhal se zbytečně

Zvláštní pohled se naskytl hlídce městské policie, která při úterní kontrole Husovic zpovzdálí uviděla mladého muže se dvěma jízdními koly. S viditelnou námahou je táhl po jedné straně těla a strážníci naznali, že bicykly má pravděpodobně k sobě spojené. Tato domněnka se hned vzápětí potvrdila. Horská kola byla k sobě připevněná řetězem a oslovený třicátník u sebe neměl klíče od zámku. Hlídku přesvědčoval, že majitelem obou jízdních kol je jeho kamarád, jméno však neuvedl. Také proto, že jeho slova nezněla příliš přesvědčivě, chtěli mít strážníci naprostou jistotu, že kola nejsou kradená. Republikovým kolegům proto nahlásili značku kol i jejich bližší popis a během chvíle se ukázalo, že obě horská kola už jsou skutečně nahlášená jako odcizená. Případ i dopadeného muže si tedy pro podezření z trestného činu od strážníků převzala Policie České republiky. (pš)


Vytvořeno 19.10.2022 15:45:39 | přečteno 263x | marketa.skrivankova
load