Přehled událostí ze dne 19. prosince 2022

default news

Strážníci v adventu stále častěji míří k bytům seniorů, o které mají příbuzní nebo sousedé starost

Strážníci v adventu stále častěji míří k bytům seniorů, o které mají příbuzní nebo sousedé starost

Na tísňové lince brněnských strážníků ve druhé polovině adventu přibylo hovorů od lidí, kteří se svěřují s obavami o zdraví příbuzných a sousedů v pokročilém věku. Jasně to dokladuje třeba výčet případů od nedělního dopoledne, kdy strážníci v rozmezí necelých třiceti hodin spěchali na pět různých adres k seniorům ve svízelné situaci. Ti většinou bezvládně leželi na zemi v bytě a pokud jim síly stačily, volali o pomoc. Ne vždy jsou starší lidé k zastižení alespoň na telefonu, což znepokojuje hlavně ty volající, kteří bydlí třeba v jiném kraji a nemají možnost na dané adrese bezprostředně osobně ověřit, zda jejich blízký je v pořádku.

Do zamčených bytů ke zpravidla zdravotně ohroženým seniorům se strážníci dostávají přes vstupní dveře, jindy oknem nebo přes balkón a využívají také slaňovací techniku. Pořádková jednotka městské policie má s těmito situacemi četné zkušenosti a dokáže najít rychlé a efektivní řešení.

Strach o bezmála devadesátiletý pár bydlící na Lesné projevila včera vnučka žijící daleko za Brnem. Nemohla se jim dlouhé minuty dovolat a její nervozita rostla. Hlídka městské policie naléhavé žádosti o pomoc vyhověla a ženu brzy mohla uklidnit. Dvojice seniorů byla zcela v pořádku, měla jen problémy s mobilem.

Klíče zastrčené zevnitř znemožnily o čtvrté neděli adventní návštěvu devětaosmdesátileté ženy jejímu synovi. Nereagovala totiž na zvonění ani bouchání na dveře. Do Černých Polí proto přispěchala hlídka pořádkové jednotky a dveře otevřela bez poškození planžetou. V bytě ležela na zemi seniorka bez viditelného zranění, která si stěžovala, že upadla a bolí ji hlava. Strážníci ženu předali do péče zdravotníků a po prvotním ošetření ji sanitka odvezla do nemocnice. (pš)


Vytvořeno 19.12.2022 16:48:31 | přečteno 167x | pavel.soba
load