Přehled událostí ze dne 19. ledna 2022

default news

Kamery na domě prý upozornily na nevítané hosty, strážníci dopadli trojici podezřelých. Pohřešovanou ženu strážníci našli už za čtvrt hodiny, postřehli ji z jedoucího auta

Kamery na domě prý upozornily na nevítané hosty, strážníci dopadli trojici podezřelých

Poplašný signál svému majiteli do zahraničí v úterý večer vyslala kamera umístěná na domě v Bosonohách. Přes vzdálený přístup prý zahlédl, jak se cizí osoba pohybuje v nočních hodinách po jeho zahradě. Prostřednictvím svého známého proto přivolal hlídku městské policie. V době příjezdu strážníků se přímo na pozemku nikdo nepohyboval, jejich pozornosti ale neunikli tři muži sedící ve vozidle nedaleko domu. Zatímco je jedna hlídka vyzvala k předložení dokladů, druhá se vydala prozkoumat okolí domu. Strážníci zároveň zajistili celý prostor, aby případný pachatel nemohl z domu uniknout. Přitom našli stopy nasvědčující tomu, že někdo pravděpodobně prohledával dílnu a jiné prostory přístupné ze dvora. Muž sedící na zadním sedadle škodovky pak před strážníky tvrdil, že kolem domu chodil, údajně proto, že přijel navštívit kamaráda. Ověřením osobních údajů navíc hlídka zjistila, že muž za volantem, kterého viděla řídit, má platný zákaz řízení. Po vyhodnocení všech informací proto strážníci předali případ s podezřením na spáchání trestného činu republikovým policistům. (ms)

Pohřešovanou ženu strážníci našli už za čtvrt hodiny, postřehli ji z jedoucího auta

V úterý pozdě večer se hlídky městské policie zapojily do pátrací akce po pohřešované mladé ženě. Přes radioprovoz přitom kromě bližšího popisu dostaly také upřesnění, že naposledy byla viděna u lužáneckého parku. Strážníci tedy okamžitě začali prohledávat širší okolí a brzy byli úspěšní. Za pouhou čtvrthodinu ženu odpovídající popisu postřehli ze služebního vozidla, když projížděli kolem hlavního nádraží, kde seděla na lavičce. Zastavili tedy a svůj poznatek okamžitě prověřili. Ověření totožnosti pak potvrdilo, že se skutečně jedná o pohřešovanou pětadvacetiletou ženu, takže ji předali Policii České republiky. (pš)


Vytvořeno 19.1.2022 15:37:29 | přečteno 147x | marketa.skrivankova
load