Přehled událostí ze dne 19. května 2022

default news

Sousedce prý vyškubala vlasy a zbila ji, po dopadení strážníky jí hrozí vězení. Celostátně hledaného muže strážníci dopadli v divadle.

Sousedce prý vyškubala vlasy a zbila ji, po dopadení strážníky jí hrozí vězení

Uplakanou ženu sedící na schodech před židenickou restaurací oslovili včera večer brněnští strážníci. Krátce předtím roztřeseným hlasem na lince 156 popsala, že na zahrádce podniku na ni hrubě zaútočila její sousedka. S padesátnicí prý nikdy neměla spory a uvědomovala si jenom to, že žena nelibě nesla její nastěhování do stejného bytového domu. Čtyři svědci hlídce městské policie potvrdili, že útok byl velmi drsný, nečekaný a bezdůvodný. Napadená podle nich dostala několik ran pěstí a podezřelá jí prý vyškubla chomáč vlasů. Přestala údajně až poté, co se jí postavili do cesty. K roztřesené ženě přijeli kvůli nevolnostem, bolesti hlavy a zvracení i záchranáři a po ošetření ji odvezli do nemocnice. Strážníci našli podezřelou v jednom ze židenických domů. Působila na ně silně opile a okamžitě prohlásila, že ví, proč za ní přišli. Nejprve tvrdila, že nemá občanský průkaz. Hned nato se ale opravila, že by ho možná našla, ale je tak starý, že nemá cenu ho vytahovat. Hlídce taky řekla, že sousedku zbila, protože si to podle ní zasloužila. Strážníci případ pro podezření z trestného činu předali policistům. (jag)

Celostátně hledaného muže strážníci dopadli v divadle

Do zázemí brněnského divadla se včera kolem poledne dostal neznámý muž. Neoprávněný pohyb po budově se zaměstnancům i díky kamerovému systému na chodbách podařilo brzy odhalit a obrátili se na městskou policii. Vyšlo najevo, že přistižený muž vběhl dovnitř hlavním vchodem a bez udání důvodu své návštěvy prý hned pokračoval dál. Strážníkům pak tvrdil, že nutně potřeboval na toaletu, ovšem záznamy z kamer mu nedávaly za pravdu. Na chodbách se totiž dotýkal mnoha klik a zkoušel, zda nejsou otevřené kanceláře. I díky rychlému zásahu strážníků pracovníci žádné ztracené věci nezjistili. Čtyřiašedesátiletého muže ale hlídka ani tak odejít nenechala. Ověření osobních údajů ukázalo, že je celostátně hledaný, a tak si ho převzali republikoví policisté. (pš)


Vytvořeno 19.5.2022 13:54:23 | přečteno 159x | pavel.soba
load