Přehled událostí ze dne 19. června 2022

default news

Žena prý ukradla sluchátka a šampóny, teď jí hrozí vězení. Muž údajně kradl v drogerii a utekl, našel ho strážník v civilu. Strážníci se báli o muže nehybně ležícího na lavičce, byl sice v pořádku, ale celostátně hledaný. 

Žena prý ukradla sluchátka a šampóny, teď jí hrozí vězení

Jiné představy o pátečním večeru měla pravděpodobně návštěvnice královopolského supermarketu. Zřejmě s pocitem, že ji nikdo nevidí, se tu nerušeně procházela mezi regály. Když si ale zničehonic strčila do kabelky sluchátka za necelé dvě stovky, spatřil ji pracovník ostrahy. Nic netušící žena si pak po cestě k východu údajně přidala do tašky ještě dva šampóny, pokladnami ale prý prošla bez zaplacení. V přítomnosti přivolaných strážníků se přiznala pouze ke krádeži sluchátek a tvrdila, že šampóny zakoupila v jiném obchodě. Doklad od nich ale neměla. Ověřením osobních údajů navíc strážníci zjistili, že třiadvacetiletá žena už byla v minulosti za majetkovou kriminalitu potrestána, stala se tak podezřelou ze spáchání trestného činu. Hlídka ji proto předala do rukou republikových policistů.  (ms)

Muž údajně kradl v drogerii a utekl, našel ho strážník v civilu

Doslova smolný sobotní podvečer zažil také údajný zloděj v královopolské drogerii. Tomu se prý sice podle personálu podařilo z prodejny odejít s nezaplaceným zbožím za více než dva tisíce korun, ani on z toho ale nakonec nevyvázl beztrestně. Později ho už mimo dobu své služby poznal jeden ze strážníků. Ihned proto informoval operační středisko městské policie, které do Zábrdovic vyslalo nejbližší hlídku. Dopadený muž strážníkům přiznal, že z prodejny skutečně odcizil tři parfémy a stejné množství šampónů, u sebe už je ale neměl. Vzhledem k tomu, že nešlo o jeho první přestupek, případem se bude dále zabývat správní orgán.

Pronásledovat údajné zloděje se v neděli ráno vydali také strážníci na Lesné, kterým pracovník ostrahy místního supermarketu volající na linku 156 popsal jejich podobu i směr odchodu. Netrvalo tedy dlouho a hlídka dvojici dostihla na autobusové zastávce zhruba šest set metrů od prodejny s plnou taškou potravin, ovšem bez dokladu o zaplacení. Dvaatřicetiletá žena strážníkům přiznala, že zboží za téměř dva tisíce korun skutečně pronesla pokladnami, aniž by za něj zaplatila. Žádná položka naštěstí nebyla poškozena, a tak personál vrátil potraviny zpět do regálů. Žena si ale od strážníků za majetkový přestupek vysloužila pokutu. (ms)

Strážníci se báli o muže nehybně ležícího na lavičce, byl sice v pořádku, ale celostátně hledaný

Strážníci si v sobotu odpoledne v centru města všimli muže ležícího na lavičce na zastávce městské hromadné dopravy. Vydali se tedy jeho směrem, aby se ujistili, že nemá zdravotní potíže. To se naštěstí nepotvrdilo. Sedmačtyřicetiletý muž se ale velmi podobal celostátně hledané osobě. Sílící podezření hlídky městské policie se potvrdilo hned poté, co si vyhledala jeho fotografii ve veřejně přístupném seznamu pohřešovaných osob. Tuto skutečnost jim potvrdil nejen dotyčný muž, ale také přivolaní republikoví kolegové, kteří si ho od strážníků převzali. (ms)


Vytvořeno 19.6.2022 15:53:18 | přečteno 356x | marketa.skrivankova
load