Přehled událostí ze dne 19. července 2022

default news

Strážníci zastavili vozidlo kličkující mezi jízdními pruhy, nadýchal přes 3 promile. Extrémní horko řešil muž koupelí v okrasném bazénku mezi úředníky.

Strážníci zastavili vozidlo kličkující mezi jízdními pruhy, řidič nadýchal přes 3 promile

Časté přejíždění mezi jízdními pruhy či bezdůvodné prudké brždění, to byly v pondělí večer signály, že s mužem za volantem opelu pravděpodobně není něco v pořádku. Na jeho nesouvislou jízdu po Lesné upozornil strážníky svědek na lince 156 a zároveň jim popsal, jakým směrem má vozidlo namířeno. Vyslaná hlídka kličkující auto zahlédla už po pár minutách, okamžitě jej tedy pomocí modrých výstražných světel zastavila. Nejprve se zajímala, zda dvaadvacetiletý řidič nemá nějaké zdravotní potíže, jeho špatná koordinace pohybů a nesrozumitelná artikulace však poukazovala na zcela jinou příčinu. Po provedení dechové zkoušky se totiž na displeji objevila alarmující hodnota přes 3 promile alkoholu. Strážníci proto podezřelého z trestného činu ihned předali republikovým policistům. (ms)

Extrémní horko řešil muž koupelí v okrasném bazénku mezi úředníky

S tropickými teplotami se v úterý před polednem rozhodl po svém vyrovnat devětadvacetiletý muž v Zábrdovicích. V tamním administrativním centru nedokázal odolat kouzlu okrasného bazénku a chladil se v něm údajně i po upozornění personálu, který ho pobídl, aby vylezl ven. Teprve po telefonátu na linku 156 koupel ukončil. Blížící se hlídka městské policie hned věděla, o koho jde. Muž měl totiž na sobě promáčené oblečení a zrychleným krokem se náhle snažil odejít. Nechával přitom za sebou výraznou mokrou stopu a nezastavil se ani po opakované zákonné výzvě. Nečekané výkyvy nálad i jeho rozšířené zorničky hlídce napověděly, že zřejmě bude pod vlivem návykových látek. Své chování vůbec neovládal a kopal kolem sebe. Když se vzápětí pokusil strážníky udeřit, museli ho spoutat a v doprovodu hlídky zamířil na záchytnou stanici. Vylezením z vody však pro muže svérázná koupel tak úplně neskončila. U bazénku údajně poškodil dřevěný nábytek i dekorační rostliny a vzniklá škoda se pohybuje okolo devíti tisíců korun. Z neuposlechnutí výzvy a podezření z majetkového přestupku se bude po vystřízlivění zodpovídat správnímu orgánu. (pš)Vytvořeno 19.7.2022 15:38:08 | přečteno 195x | marketa.skrivankova
load