Přehled událostí ze dne 19. března 2023

MP Brno Kounicova foto1 voda potrubi havarie vodovod r

Absolutní lhostejnost: muže ležícího v noci na silnici místo pomoci okradli o telefon. Vyčerpaná žena nedokázala vstát z postele, za záchranu vděčí strážníkům a prozíravému zeti. Tvrdý spánek na chodníku muži ukončila hlídka, nadýchal skoro čtyři promile. Chundelatý králík i stáda kopytníků, brněnští strážníci znovu pomáhali zvířatům. Emoce kvůli studenému řízku vychladly po příjezdu strážníků. Dárky se minuly účinkem, novou sousedku vyděsily a zavolala strážníky. Kounicovou ulicí tekly proudy vody, strážníci usměrnili dopravu.

Absolutní lhostejnost: muže ležícího v noci na silnici místo pomoci okradli o telefon

Na dva běžící muže zaměřili v pátek v noci pozornost pracovníci dohledového centra městské policie. Když jejich směrem pootočili kameru, viděli, že utíkají ke člověku ležícímu na silnici. Nacházel se mezi nástupním ostrůvkem a chodníkem u křižovatky Nádražní a Husovy ulice. Počáteční naděje, že mu mladíci spěchají na pomoc, vzala prakticky okamžitě za své. Oba ho začali otáčet, starší z nich mu vytáhl mobilní telefon a schoval si ho do kapsy kalhot. Padesátníka potom nechali ležet na silnici bez ohledu na to, že mohl mít zdravotní potíže a hrozilo mu přejetí autem. Muž měl štěstí alespoň v tom, že se o jeho bezpečí staralo hned několik útvarů městské policie. Pracovníci u kamer vyrozuměli operační středisko. Do Nádražní ulice přijela místní hlídka, která se hned zajímala o jeho stav a přivolala sanitku. Pořádková jednotka a psovodi městské policie vypátrali sedmadvacetiletého a osmatřicetiletého podezřelého v Pellicově ulici. Starší z nich měl mobil ještě u sebe a ke krádeži se přiznal. Oba dopadení muži jsou důvodně podezřelí z trestného činu. Netečného muže záchranáři po ošetření odvezli do nemocnice. (jag)

Vyčerpaná žena nedokázala vstát z postele, za záchranu vděčí strážníkům a prozíravému zeti

Správnou intuici ohledně své tchyně měl muž, který v sobotu dopoledne zavolal na tísňovou linku městské policie. Předpokládal, že by se téměř osmdesátiletá příbuzná měla zdržovat doma, ale neodpovídala na jeho telefonáty. Chvíli nato už strážníci na chodbě domu přes dveře slyšeli, že telefon skutečně vyzvání. Nikdo však nereagoval na jeho zvuk ani na tlučení a zvonění hlídky. Strážníci tedy otevřeli byt planžetou a očividně velmi vyčerpanou ženu našli ležet v posteli. Byla dehydrovaná a zbytky sil jí nestačily ani k tomu, aby mohla bez pomoci vstát. Hlídka k ní proto hned přivolala zdravotníky a ti ji po základním ošetření odvezli do nemocnice. (jag)

Tvrdý spánek na chodníku muži ukončila hlídka, nadýchal skoro čtyři promile

Jaké neblahé účinky na lidské smysly má přehnané pití alkoholu, viděli v sobotu odpoledne obyvatelé Bratislavské ulice. Starostlivý volající tam pozoroval muže, který bez pohybu ležel na zemi. Strážníci zmoženého chodce budili tak dlouho, až procitl. Ke smysluplné domluvě nebo výraznějšímu pohybu ho ale přimět nedokázali. Ztrátu těchto schopností přisuzovali opilosti a za pravdu jim dal alkohol tester. Hodnota přes 3,8 promile v kombinaci s mužovou apatií znamenala jediné: převoz na záchytnou stanici. V sanitce hlídka městské policie zdravotníkům asistovala a silně podroušeného muže si od nich hned po převozu převzala lékařka. (jag)

Chundelatý králík i stáda kopytníků, brněnští strážníci znovu pomáhali zvířatům

Brněnští strážníci jsou vyhlášení svojí náklonností ke zvířatům. Není tedy divu, že jim v končícím týdnu pomáhali hned několikrát. V sobotu po setmění zaháněli z bystrcké silnice desetihlavé stádo daňků. Upozornili také správce nedaleké obory, že se v plotě možná objevila díra a dala kopytníkům šanci k útěku. Místní hlídky se v průběhu noci ještě několikrát přesvědčily, že už si daňci nevykračují kolem Staré dálnice.

Ve Štýřicích volně pobíhal o den dřív stejný počet zvířat. Změna spočívala v tom, že se jednalo o ovce a zásah hlídky nakonec nebyl nutný. Když strážníci dorazili na místo, hospodář ovce hnal zpátky na pozemek.

Odchytář městské policie měl ovšem ve čtvrtek práci ve Schodové ulici. Lapil tam velkého huňatého králíka, který se choulil u zídky. Zřejmě je to uprchlý domácí mazlíček. Než se najde původní majitel, postarají se o něj v záchranné stanici.

Na nebezpečné místo na silnici se zatoulala bachyně s několika selaty. U Brněnské přehrady chodila podél svodidel a nevěděla, kudy zpátky do lesa. Před pozvolna přijíždějícím služebním vozidlem se však divočáci dali na útěk správným směrem. Díky tomu už neohrožovali sebe, kolemjdoucí ani řidiče. (jag)

Emoce kvůli studenému řízku vychladly po příjezdu strážníků

Mírnit nespokojené zákazníky přijela ve čtvrtek v noci hlídka městské policie do královopolského obchodu. Mladý muž ve společnosti tří kamarádů nemohl najít společnou řeč s obsluhou a stěžoval si, že si koupil studený řízek. Prodavačka mu opakovaně vysvětlovala, že jídlo se v této prodejně nabízí studené záměrně a je určené k pozdějšímu ohřátí. Mladík to nedokázal pochopit až do chvíle, kdy přijela hlídka městské policie. Při pohledu na strážníky se rychle uklidnil, a dokonce se přiznal, že zaměstnankyni vynadal. Záhy také slíbil, že už se ničeho nebude domáhat a z odchodu bez rozruchu odejde. Jeho náhlé prozření ocenili strážníci tím, že případ uzavřeli domluvou. (jag)

Dárky se minuly účinkem, novou sousedku vyděsily a zavolala strážníky

Absolutně rozdílné představy o navázání sousedských vztahů měli ve středu dva obyvatelé židenického domu. Strážník na operačním středisku vycítil znepokojení v hlase mladé ženy a po jejím telefonátu k ní poslal nejbližší hlídku městské policie. Po návratu z nočního venčení našla žena na klice zavěšenou květinu a chvíli nato jí někdo údajně prudce bušil na dveře. Při pohledu do kukátka uviděla odcházet neznámého muže a uslyšela rázné zavření dveří. Před svým prahem potom našla položený dort. Stalo se to přibližně hodinu a půl před půlnocí. Strážníci brali situaci velmi vážně a brzy se jim podařilo dvaatřicetiletého muže najít. Vysvětloval, že ho incident mrzí a novou sousedku chtěl jen přivítat v domě. Růži jí prý věnoval z dobré vůle a dortové řezy přidal proto, aby se mu doma nezkazily a nemusel je vyhodit. Strážníci ho upozornili, že způsob seznámení nezvolil úplně vhodně, mimo jiné kvůli pokročilé hodině. Zdůraznili také, že pokud by kohokoliv sledoval nebo opakovaně kontaktoval proti jeho vůli, mohl by tím porušit zákon. Muž se zaručil, že se skutečně jednalo jen o nedorozumění, a nic podobného se nebude opakovat. (jag)

Kounicovou ulicí tekly proudy vody, strážníci usměrnili dopravu

Dvě hlídky městské policie usměrňovaly v sobotu dopoledne dopravu v Kounicově ulici. Nedaleko Moravského náměstí prasklo vodovodní potrubí a po silnici proudem tekla voda. Havarijní službu stihli před příjezdem hlídek přivolat kolemjdoucí. Strážníci tak mohli místo opustit přibližně po půlhodině, kdy technik vyvěrání vody z chodníku zastavil. (jag)


Vytvořeno 19.3.2023 17:24:10 | přečteno 614x | jakub.ghanem
load