Přehled událostí ze dne 19.března 2012

budka1.jpg

Dva mladíci údajně znásilnili a okradli ženu, strážníci je vypátrali. Hlídka zasahovala u agresivního muže, skončil na záchytce. Strážníci vyjížděli k seniorce, která si pomocí nůžek přivolala pomoc. Hlídka strážníků přivolala hasiče k požáru v Líšni.

Dva mladíci údajně znásilnili a okradli ženu, strážníci je vypátrali

Do areálu kolejí v Medlánkách si v noci na dnešek vběhla pro pomoc vyděšená třiačtyřicetiletá žena. Svědkyni, která posléze kontaktovala městskou policii, se svěřila, že ji údajně znásilnili dva mladíci. Na místo proto neprodleně vyrazily dvě hlídky Jednotky operativního zásahu městské policie. Strážníkům poškozená řekla, že na zastávce MHD ji údery pěstí do hlavy ztloukli dva neznámí mladí muži, kteří ji následně znásilnili a okradli. Strážníkům žena poskytla i podrobný popis podezřelých. Zatímco jedna z hlídek poškozené poskytovala první pomoc, druhá vyrazila okamžitě do terénu pátrat po podezřelých mužích. Dva mladíky odpovídající popisu po deseti minutách nalezla na jiné nedaleké zastávce a omezila je na osobní svobodě. K oběma teprve šestnáctiletým mladíkům přivolali strážníci republikovou policii, která si je převzala pro podezření ze spáchání trestného činu. Žena oba zadržené poznala a označila je jako útočníky. Doplnila, že muži ji prý také okradli o igelitovou tašku s čaji. (jag)

Hlídka zasahovala u agresivního muže, skončil na záchytce

Obsluhu i hosty baru v centru Brna dnes kolem půl druhé ráno údajně hrubě urážel podnapilý, přibližně pětatřicetiletý muž. Barmanka přivolaným strážníkům řekla, že se muž dožadoval nalití alkoholu, což vzhledem ke stavu podezřelého odmítla. Když jí prý začal vulgárně nadávat, snažil se celou situaci zklidnit jiný z pracovníků podniku. Tím na sebe strhl další spršku urážek a agresivní muž jej polil i nápojem ze sklenice. Vzniklo proto podezření ze spáchání přestupku proti občanskému soužití. Hlídka po příjezdu do baru muže vyzvala, aby přestal v protiprávním jednání. I když nejprve uposlechl, začala se po chvíli jeho agresivita znovu stupňovat. Strážníci jej proto pro jistotu vyvedli na ulici. Tam se muž již prokazatelně dopustil dalšího přestupku, protože neuposlechl opakované výzvy strážníků k prokázání totožnosti. Hlídka přivolala lékaře, který doporučil převoz mladého muže na záchytku. Během toho se agresor začal vzpouzet a pokusil se o útěk. Strážníci mu proto za pomoci donucovacích prostředků nasadili pouta a asistovali při jeho převozu na protialkoholní stanici. Jeho totožnost bude prověřena po vystřízlivění. Chování muže prověří správní orgán. (jag)

Strážníci vyjížděli k seniorce, která si pomocí nůžek přivolala pomoc

Slabé volání o pomoc zaslechla v neděli před polednem ze sklepních prostor jednoho z domů žena na Rezkově ulici v Brně-Stránicích a zavolala na linku 156. Hlídce, která na místo přijela, oznamovatelka ukázala na sousední dům, odkud se ženský hlas ozýval. Strážníci po chvíli skutečně spatřili osobu, které se ve sklepě udělalo nevolno, a náhle se ocitla v bezvýchodné situaci. K zesílení své naděje na přivolání pomoci neváhala použít i nůžky, které měla po ruce a klepala jimi na okno. Strážníci s osmdesátiletou seniorkou navázali vizuální a slovní kontakt a kvůli důvodným obavám o život a zdraví ženy, provedli opatření k odvrácení bezprostředního nebezpečí a vnikli do objektu.  Poté, co se hlídka ubezpečila, že dotyčná žena nemá žádné viditelné zranění, prostřednictvím dozorčího revíru přivolala zdravotníky. Ještě před jejich příjezdem se ke strážníkům přihlásil syn osmdesátileté ženy, který odemčel dům a umožnil strážníkům vstup do bytu. Hlídka uložila ženu na lůžko a vyčkala u ní až do příjezdu zdravotníků, aby jí kontrolovala základní životní funkce. Lékařka ženu prohlédla, a protože nezjistila žádnou újmu na zdraví, seniorce doporučila klid na lůžku. (pš)

Hlídka strážníků přivolala hasiče k požáru v Líšni

Dnes v odpoledních hodinách prováděly hlídky MP  dohled na přechodu pro chodce u ZŠ Novolíšeňská v Líšni, kde uviděly požár v areálu gymnázia v Rašelinové ulici. Strážníci zjistili, že hořely okrasné keře v travnatém porostu o rozměru cca 10 x 5 metrů. Přes operační středisko proto strážníci přivolali k likvidaci ohně hasiče. Do doby jejich příjezdu strážníci zajistili  prostor proti v stupu  nepovolaných osob. (dk)

Vytvořeno 19.3.2012 10:30:00 | přečteno 30x | ernest
load