Přehled událostí ze dne 18. září 2023

default news

Jsem všude zdejší a letošního roku jsem se reinkarnoval, slyšeli strážníci od Brňana. Muž ohrožoval strážníky zaťatými pěstmi, skončil v poutech.

Jsem všude zdejší a letošního roku jsem se reinkarnoval, slyšeli strážníci od Brňana

Do brněnských Husovic vyjížděla hlídka revíru Sever v neděli dopoledne. Strážníky sem přivolali dva majitelé psů, se kterými byli na procházce. Oba muži měli své psy na vodítku a oba psi byli opatřeni i náhubkem. To se však údajně nelíbilo jednačtyřicetiletému Brňanovi, který prý postupně oběma psům sundal náhubky a taktéž, k údivu majitelů, psům odepl vodítka. Hned poté využil překvapení chovatelů a jednomu z nich údajně začal prohledávat batoh položený na blízké lavičce. Následně jeho psovi sebral míček, se kterým si mazlíček hrál a hodil ho do odpadkového koše. Ani druhý majitel psa však nezůstal bez zájmu Brňana. Tomu prý tahal za popruhy od tašky, kterou měl na rameni, a dokonce mu vnucoval myšlenku, že pes není jeho a patří nějakému neznámému muži. Když chovatelé ztratili trpělivost, přivolali strážníky. Hlídka městské policie muže odpovídajícího popisu našla stát opodál za stromem, kde sbíral listí a nedopalky. Vyzvala ho, aby se posadil na blízkou lavičku a prokázal jim svoji totožnost. Brňan strážníkům řekl, že je všude zdejší, letošního roku se reinkarnoval a je synem Božím. Také strážníkům potvrdil, že psům odepínal vodítka a sundával jim náhubky, protože podle něho psi mají vlastní rozum a vznikli z velké matky, která je všude přítomna. Strážníci přivolali zdravotníky k posouzení psychického stavu Brňana. Po příjezdu sanitky se muž rozhodl, že do ní nenastoupí a z místa odejde. Když začal ohrožovat kopáním záchranáře, skončil v poutech a za asistence hlídky byl převezen do nemocnice. Teprve tady řekl údaje o své totožnosti. Podivné chování bude muset vysvětlovat úředníkům. (JaPo)

Muž ohrožoval strážníky zaťatými pěstmi, skončil v poutech

V neděli ráno nadýchal strážníkům třiačtyřicetiletý muž ze Strakonicka 2,76 promile. Pohyboval se v Křenové ulici a podle kolemjdoucích byl společně s dalšími vulgární a svým chováním je pohoršoval. Hlídka městské policie při příjezdu uviděla na uvedeném místě dvojici, která na sebe hlasitě pokřikovala a konzumovala alkoholické nápoje. Muž byl navíc ve stavu, kdy nebyl schopen kontrolovat své chování a jeho chůze byla značně nejistá. Proto strážníci rozhodli o jeho přepravě na záchytku a přivolali sanitku. To se mu ale nelíbilo a chtěl z místa odejít. Hlídka mu trpělivě vysvětlovala, že je ve stavu, kdy není schopen se o sebe postarat a opakovaně ho vyzývala, aby setrval na místě. Muž se začal chovat agresivně, strážníkům šermoval rukama před obličeji a když jeho pěsti začaly strážníky ohrožovat, skončil v poutech. Na záchytné stanici, kam byl za doprovodu hlídky převezen, rozhodl lékař, že jeho umístění tady je nutné. Podezření z přestupku proti veřejnému pořádku a porušení městské vyhlášky oznámili strážníci správnímu orgánu. (JaPo)

 


Vytvořeno 18.9.2023 12:40:39 | přečteno 333x | pokorna.jana
load