Přehled událostí ze dne 18. září 2022

default news

Strážníci zastavili kličkující vozidlo, řidič nadýchal téměř dvě promile. Strážníci řešili spor mezi cizinci, mírnili také emoce na medláneckých hodech. Dívka údajně ukradla cigarety, strážníci zjistili, že je celostátně hledaná.

Strážníci zastavili kličkující vozidlo, řidič nadýchal téměř dvě promile

Držet se ve svém jízdním pruhu zřejmě nedokázal v noci na sobotu řidič citroenu projíždějící Svatoplukovou ulicí. Když si autohlídka městské policie kontrolující Židenice všimla, jak vozidlo po silnici kličkuje a opakovaně přejíždí středovou plnou čáru, nabyla dojmu, že by mohla být osoba sedící za volantem pod vlivem alkoholu či drog. Výstražným světlem s nápisem stop tedy vyzvala řidiče k zastavení. Strážníci se hned zajímali, jestli devětačtyřicetiletý muž před jízdou pil alkohol. Ten nezapíral a přiznal jim, že skutečně řídil opilý. Jeho slova následně potvrdila také provedená dechová zkouška, která přinesla výsledek bezmála 1,8 promile. Hlídka tedy přivolala republikové kolegy a muže podezřelého ze spáchání trestného činu jim předala. (ms)

Strážníci řešili spor mezi cizinci, mírnili také emoce na medláneckých hodech

Strážníci během víkendu mimo jiné uklidňovali několik rozepří. Na jednu takovou je upozornila v noci na neděli žena, která je kontaktovala na Moravském náměstí a poukázala na Místodržitelský palác, před kterým se údajně napadají dva cizinci. Strážníci záhy zjistili, že pětatřicetiletý muž tu bezdůvodně vyrazil dvacetiletému muži plechovku z ruky, a poté se ho prý dokonce pokusil napadnout. Tento scénář hlídce potvrdil také svědek události. Nikdo z přítomných naštěstí nebyl zraněný a nepožadoval lékařské ošetření. O patnáct let starší muž byl podnapilý a agresivní a vykřikoval různé nadávky. Protože u sebe neměl žádné doklady a strážníci nemohli ověřit jeho totožnost, zavítal v jejich doprovodu na policejní služebnu, kde republikoví kolegové ověřili jeho osobní údaje. Případ s podezřením ze spáchání přestupku proti občanskému soužití tak bude mít dohru u správního orgánu.

Strážníci tu noc mírnili také neshody mezi čtveřicí mladíků v Medlánkách na Svatováclavských hodových slavnostech. Údajně mezi muži padla i facka, k žádnému zranění tu ale nedošlo. Hlídce městské policie pak vysvětlili, že se zkrátka nepohodli. V přítomnosti strážníků navíc emoce postupně vychladly, případ proto uzavřeli domluvou. (ms)

Dívka údajně ukradla cigarety, strážníci zjistili, že je celostátně hledaná

Chuť zapálit si cigaretu zřejmě dostala v neděli ráno dívka ve slatinském supermarketu. Protože u sebe údajně neměla žádné peníze, pokusila se prý odejít z obchodu s balíčkem tabákových výrobků bez zaplacení. Její záměr ale odhalila ostraha prodejny a přivolala hlídku městské policie. Dívka se jí ke krádeži cigaret ihned přiznala. Osobní doklady u sebe ale neměla, a tak jim své údaje pouze nadiktovala. Když se strážníkům v systému u uvedeného jména ukázala fotografie, bylo jim hned jasné, že jim dívka uvedla jiné jméno a požadovali její vysvětlení. Záhy vyšlo najevo, že jde o celostátně hledanou osobu. A tak poté, co si od strážníků vysloužila za krádež pokutu, předali ji do rukou republikových policistů. (ms)


Vytvořeno 18.9.2022 11:33:07 | přečteno 383x | marketa.skrivankova
load