Přehled událostí ze dne 18. února 2022

Vyvrácená značka v Gallašově ulici

Silný vítr vyvracel stromy, dopravní značky i billboardy, strážníci řešili dvacítku případů. Strážníci vyrazili pomoct údajně zmatené ženě v tramvaji, nadýchala bezmála pět promile.

Silný vítr vyvracel stromy, dopravní značky i billboardy, strážníci řešili dvacítku případů

Hlídky městské policie řešily zhruba dvacítku událostí, které byly zapříčiněny včerejšími silnými poryvy větru. Lidé volající na linku 156 je upozorňovali také na vyvrácené dopravní značky, stromy, reklamní panely či billboardy.

Ve Skorkovského ulici se následkem větru uvolnila šest metrů široká reklamní tabule, která zasahovala částečně do chodníku a hrozilo, že se zřítí. Strážníci proto přivolali hasiče a do konce jejich zákroku kontrolovali, aby do nebezpečného prostoru nikdo nevstupoval.

Pád billboardu do vozovky hrozil také v Hladíkově ulici. Také v tomto případě byl potřeba odborný zásah hasičů, a tak i tady strážníci dohlíželi na bezpečnost kolemjdoucích. Z důvodu uvolněné reklamní plochy pro změnu usměrňovali provoz v Heyrovského ulici.

Na Vinohradech zase volající na linku 156 upozornil na staré skleněné výplně balkónů, které byly při rekonstrukci vyměněny a následkem větru popadaly na zem. Strážníci proto kontaktovali správce domu, který jim přislíbil okamžitý úklid střepů.

Silný vítr ale vyvracel také dopravní značky. Například v Gallašově ulici spadla značka přímo na zaparkované vozidlo a poškodila ho. Přivolaná hlídka zjistila majitele vozu a o události vyrozuměla Brněnské komunikace.

Na Lesné silný vítr vyvrátil strom a bránil tak průjezdu Třískalovou ulicí. Než ho odstranili hasiči, strážníci v okolí usměrňovali provoz. Zlomenou větev jehličnanu odklízela hlídka ze silnice na Hlinkách. V Tvrdého ulici pak v několikametrové výšce visela ulomená větev, tu se strážníkům podařilo dostat dolů a uklidit do bezpečí. (ms)

Strážníci vyrazili pomoct údajně zmatené ženě v tramvaji, nadýchala bezmála pět promile

Na dezorientovanou ženu cestující ve čtvrtek večer tramvají Židenicemi upozornil na lince 156 dispečer dopravního podniku. Žena prý nevěděla, kam má namířeno, nedokázala ani povědět, jak se jmenuje. Se strážníky pak z tramvaje ochotně vystoupila a zároveň se jim svěřila, že je na tom psychicky špatně. Mluvila poměrně plynule, ale z jejího dechu hlídka silně cítila alkohol, a tak provedla orientační dechovou zkoušku. Na displeji přístroje se po chvíli ukázala překvapivá hodnota 4,64 promile. Šestapadesátiletá žena přiznala, že pila, a připustila, že k obědu si dala pouze vodku. Přivolaní zdravotníci pak rozhodli o převozu ženy na záchytnou stanici, kam zamířila v doprovodu strážníků. (ms)Následky silného větru (17. 2. 2022)

Vyvrácená značka v Gallašově ulici

Vyvrácená značka v Gallašově ulici

 
Vyvrácená značka v Chládkově ulici

Vyvrácená značka v Chládkově ulici

 
Uvolněný billboard ve Skorkovského ulici

Uvolněný billboard ve Skorkovského ulici

 
Porušená železná konstrukce panelu v Hladíkově ulici

Porušená železná konstrukce panelu v Hladíkově ulici

 
Vyvrácený billboard v Hladíkově ulici

Vyvrácený billboard v Hladíkově ulici

 
 
Vytvořeno 18.2.2022 12:57:52 | přečteno 215x | marketa.skrivankova
load