Přehled událostí ze dne 18. prosince 2022

MP Brno to je maslo

Muž ukradl v obchodě kila másla, nakonec však odešel akorát s pokutou. Žena ztratila v nákupním centru berli, personál při pomoci spojil síly se strážníky.

Muž ukradl v obchodě kila másla, nakonec však odešel akorát s pokutou

Se čtyřmi kilogramy nezaplaceného másla chtěl v sobotu odpoledne odejít ze supermarketu v Komárově dvaačtyřicetiletý zákazník. Do nákupní tašky si naskládal hned šestnáct čtvrtkilových kostek a prošel s nimi kolem pokladen. Zvolený postup však nebyl dostatečně mazaný na to, aby jím přelstil ostrahu. Pracovník bezpečnostní agentury muže odvedl do zázemí a přivolal k němu hlídku městské policie. Cena zboží přesáhla sedm set korun a krádež se muži vůbec nevyplatila. Mléčné výrobky musel nechat v obchodě a místo toho odešel s pokutou. (jag)

Žena ztratila v nákupním centru berli, personál při pomoci spojil síly se strážníky

Pochopení pro situaci starší dámy měla v sobotu večer ostraha královopolského obchodního centra. Žena při nákupu ztratila svoji nepostradatelnou berli a ani s pomocí personálu už ji nedokázala najít. Pozbýt ji mohla například v době, kdy se opírala o nákupní vozík. Pracovník bezpečnostní agentury zavolal o radu na městskou policii. Do telefonu popsal, že žena je bez berle naprosto bezradná a zoufalá. Nemůže se totiž vrátit domů, protože by nezvládla cestu autobusem. Nejraději by jí pomohl sám, ale kvůli povinnostem neměl možnost uvolnit se ze zaměstnání. Strážník na operačním středisku si byl dobře vědomý, že za současného počasí, při kluzkých chodnících a sílících respiračních onemocněních je dispečink záchranné služby extrémně vytížený. Souhlasil proto, aby autohlídka ženu odvezla domů. Strážníci ji doprovodili až k bytu a ujistili se, že tam má osmasedmdesátiletá žena k dispozici náhradní berli. (jag)


Vytvořeno 18.12.2022 13:29:23 | přečteno 424x | jakub.ghanem
load