Přehled událostí ze dne 18. listopadu 2022

miniatura
Strážníci pomohli netečnému zakrvácenému muži u nádraží a dopadli podezřelého, chytli také údajnou zlodějku. Strážníci hledali čtyřletou dívenku, důkladně se ukryla při hře na schovávanou.

Strážníci pomohli netečnému zakrvácenému muži u nádraží a dopadli podezřelého, chytli také údajnou zlodějku

Hlídka městské policie přispěchala v neděli brzy ráno k muži, kterého během kontroly před hlavním nádražím uviděla ležet na zemi. Byl v bezvědomí, krvácel z úst i z hlavy a strážníci mu proto okamžitě poskytli první pomoc a přivolali záchrannou službu. Od svědků získali informaci, že ho napadl čtyřiadvacetiletý mladík. Operační středisko proto vyslalo další hlídku městské policie a ta se ujala podezřelého. Dopadení nesl velmi nelibě. Snažil se odejít, rozmachoval se zakrvácenýma rukama, a strážníky dokonce odstrkoval. Nepomohly ani opakované zákonné výzvy, proto mu nasadili pouta. Hlídka městské policie přivolala kvůli možnému trestnému činu republikové policisty, ti však podezření vyloučili. Případ tedy kvůli podezření z několika přestupků míří do správního řízení. Napadeného zdravotníci po ošetření a nabytí vědomí odvezli do Úrazové nemocnice.

Ve stejnou chvíli a jen o několik metrů dál nahrála obsluha kamer městské policie čtyřiadvacetiletou ženu, která se sklonila k jinému muži, který v opilosti upadl, a předstírala pomoc. Místo toho mu ale jenom vytáhla peněženku, schovala si ji pod bundu a zase odešla. Na záběrech se podařilo zachytit i to, jak se peněženky před strážníky pokusila zbavit, ale netrefila se do odpadkového koše a omylem ji odhodila na zem. Hlídky městské policie přivolaly kvůli podezření z trestných činů státní policisty. (jag)

Video zachycující obě události si můžete stáhnout zde.

Strážníci hledali čtyřletou dívenku, důkladně se ukryla při hře na schovávanou

Doslova bezmoc ve středu dopoledne čišela z hlasu ženy volající na linku 156. Postrádala totiž svoji čtyřletou dceru, která se ztratila z dohledu své babičky, když ji hlídala. Strážníkům dívku do telefonu popsala a svěřila se, že jí už zhruba čtvrt hodinu neúspěšně hledá. Hlídka městské policie proto ihned vyrazila na uvedenou adresu v centru města. Po cestě zároveň zkontrolovala nedaleký park. Stejně jako strážníci, nikdo v okolí dívku odpovídající popisu nespatřil. Překvapivé rozuzlení na sebe naštěstí nenechalo dlouho čekat. Babička se chystala s vnučkou na vycházku, ale než se sama stihla obléct, holčička se jí v domě schovala, aby ji překvapila. To ale netušila, že ji babička nenajde a že ji někdo bude hledat venku. (ms)


Vytvořeno 18.11.2022 15:18:10 | přečteno 290x | marketa.skrivankova
load