Přehled událostí ze dne 18. května 2023

default news
Brňan údajně prohledával skříně v pokoji pacientů. Strážníci ho předali policistům. Řidič tramvaje se obával o zdraví ležícího muže. Strážníci zjistili, že je v pořádku, ale hledá ho policie. Žena nadýchala 5,58 promile. Strážníci ji předali záchranářům. Řidič se řítil v Brně rychlostí 131 kilometrů za hodinu. Strážníci ho oznámili úředníkům. Cestující vykázaný z autobusu obvinil řidiče z napadení. Strážníci oznámili případ správnímu orgánu.

Brňan údajně prohledával skříně v pokoji pacientů. Strážníci ho předali policistům

Včera před polednem přivolal strážníky zaměstnanec jedné brněnské nemocnice. Zadržel tam muže, který údajně v oddělení šestinedělí procházel pokoje a prohledával skříně s osobními věcmi pacientek. Na místo okamžitě vyjely dvě hlídky. Po příjezdu strážníci kontaktovali svědka, který jim předal osmatřicetiletého Brňana. Následně zjistili, že se údajně pohyboval i v patře, kde jsou hospitalizovaní dlouhodobě nemocní a prý i tam nahlížel do pokojů. Pozorný personál ho však vykázal. Osmatřicátník strážníkům tvrdil, že pouze hledal svou příbuznou. Přivolaní policisté si muže z Brna na místě převzali. (JaPo)

Řidič tramvaje se obával o zdraví ležícího muže. Strážníci zjistili, že je v pořádku, ale hledá ho policie

Ve středu ráno si řidič tramvaje v ulici Hlinky všiml muže, který ležel v blízkosti kolejiště. Obával se o jeho zdraví a přivolal strážníky. Na místo vyrazila nejbližší hlídka. Po krátké chvíli ležícího muže našla. Naštěstí byl v pořádku a údajně jen odpočíval. Při ověřování jeho totožnosti strážníci však zjistili, že je osobou hledanou policií. Přivolaní republikoví policisté si proto jednapadesátiletého Brňana převzali. (JaPo)

Žena nadýchala 5,58 promile. Strážníci ji předali záchranářům

V úterý před polednem si v ulici Dornych hlídka všimla dvojice, která bez hnutí ležela na chodníku. Strážníci se obávali o jejich zdraví. Pětatřicetiletý Brňan reagoval na oslovení až po chvíli. Probral se a začal se strážníky komunikovat. Dvaatřicetiletá žena vedle něho však dlouho nereagovala na žádné podněty. Když lehce procitla, nemohla se ani zvednout. Artikulovala značně nesrozumitelně a téměř nevnímala. Z jejího dechu se linul silný zápach alkoholu. Nadýchala 5,58 promile. Hlídka okamžitě přivolala sanitku. Po prvotním nezbytném ošetření převezli záchranáři ženu z Pardubicka do nemocnice. (JaPo)

Řidič se řítil v Brně rychlostí 131 kilometrů za hodinu. Strážníci ho oznámili úředníkům

Včera odpoledne prováděli strážníci dopravní jednotky kontrolu dodržování rychlosti vozidel v Trnkově ulici. Když kolem nich projel šestačtyřicetiletý Brňan, na displeji radaru hlídka uviděla, že řidič překročil dovolenou padesátku o neuvěřitelných 81 kilometrů za hodinu. Podle měřícího zařízení jel rychlostí 131 kilometrů za hodinu. Hlídka okamžitě vozidlo zastavila a spěchajícímu Brňanovi oznámila, že podezření ze spáchání dopravního přestupku oznámí příslušnému správnímu orgánu. Zákon o provozu na pozemních komunikacích totiž výslovně stanoví, že správní orgán uloží zákaz činnosti řidiči, který překročí nejvyšší dovolenou rychlost v obci o 40 kilometrů za hodinu a více. (JaPo)

Cestující vykázaný z autobusu obvinil řidiče z napadení. Strážníci oznámili případ správnímu orgánu

Včera večer přivolal strážníky řidič autobusu, ve kterém údajně došlo k potyčce. Na uvedenou zastávku v ulici Životského vyjela nejbližší hlídka. Po příjezdu strážníky kontaktoval třiatřicetiletý Brňan. Stěžoval si na řidiče autobusu, který ho prý bezdůvodně fyzicky napadl, dal mu facku a tahal ho za ruku ven z vozu. Tuto verzi potvrdila hlídce i jeho přítelkyně. Při popisování údajného incidentu se Brňan neostýchal a používal vulgární výrazy a urážel řidiče hromadné dopravy. Oslovený řidič strážníkům naopak řekl, že oba cestující porušovali přepravní řád. Pouštěli se hlasitou hudbu, křičeli a obtěžovali ostatní cestující. Nereagovali ani na jeho upozornění a výzvy ke ztišení. Proto zastavil v zastávce a vykázal je z autobusu. Odmítli však vystoupit, proto přivolal městskou policii. Odhodlaně odmítl nařčení, že by třiatřicátníka napadl. Strážníci se přesvědčili, že nikdo z přítomných není zraněný. Podezření ze spáchání přestupku proti občanskému soužití oznámili správnímu orgánu. (JaPo)

 

 


Vytvořeno 18.5.2023 13:41:23 | přečteno 201x | pokorna.jana
load