Přehled událostí ze dne 18. května 2022

default news

Strážníci přistihli trojici mladých, kteří údajně neoprávněně užívali cizí dodávku. Muž prý v noci likvidoval reklamu, hlavní vinu dával nápadně podobnému mladíkovi. Celostátně hledaná žena se přišla sama nahlásit strážníkům.

Strážníci přistihli trojici mladých, kteří údajně neoprávněně užívali cizí dodávku

Na linku 156 se včera odpoledne ozvala žena z Pisárek, které se nepozdávalo, že v zaparkované dodávce se zdržují tři mladí lidé a nebylo jasné, zda se s ní například nepokusí odjet. Hlídka městské policie, která vyrazila oznámení prověřit, u vozidla skutečně zastihla tři osoby a zajímala se, zda jim vozidlo patří. Nikdo z oslovených, ale nic takového nebyl schopen doložit. Kromě toho se strážníci spojili s majitelem a dozvěděli se, že nedávno ohlásil odcizení tří klíčků do zapalování. Výměna zabezpečení auta ho navíc stála nemalé prostředky. Také další zjištění hlídky městské policie napovídala tomu, že trojice užívá dodávku neoprávněně. Strážníci proto přivolali republikové policisty a případ jim předali s podezřením na spáchání trestného činu. (pš)

Muž prý v noci likvidoval reklamu, hlavní vinu dával nápadně podobnému mladíkovi

Do boje s reklamou se údajně pustil mladý muž, kterého svědci viděli v noci na středu na Obilním trhu. Také proto, že strhané plakáty prý odklízel rovnou popelnice, ozvali se na linku 156. Mladíka odpovídajícího popisu strážníci zanedlouho našli a oslovili. Přiznal jim, že nesouhlasí s vizuálním smogem, a tvrdil, že reklamu prý strhával někdo jiný a on údajně pouze pomáhal tyto věci nosit do odpadové nádoby. Zároveň se hlídku pokoušel přesvědčit, že údajný viník mu byl podobný nejen oblečením, ale také věkem. Strážníkům potom ještě ukázal popelnici, ve které byly čtyři kusy reklamních billboardů. S ohledem na pokročilou hodinu nebylo možné vzniklou škodu vyčíslit, takže hlídka případ postoupila správnímu orgánu. (pš)

Celostátně hledaná žena se přišla sama nahlásit strážníkům

Služebny obou policií v úterý odpoledne v krátkém sledu poznala třicetiletá žena. Nejprve zazvonila na bystrcké strážníky a řekla jim, že figuruje v celostátním pátrání. Její tvrzení se ukázalo jako pravdivé, a tak hlídku městské policie dobrovolně následovala na nejbližší služebnu republikových kolegů. Už předtím zároveň přiznala, že pracoviště Policie České republiky nenašla. O to větší překvapení tedy pro ni zřejmě bylo, že přesun pěšky trval pouhé dvě minuty. Obě služebny totiž od sebe dělí přibližně sto dvacet metrů. (pš)Vytvořeno 18.5.2022 13:21:38 | přečteno 224x | pavel.soba
load