Přehled událostí ze dne 18. dubna 2022

velikonocni beranek

Strážníci dopadli muže, který opakovaně usedl za volant opilý, předali ho policistům. Strážníci našli muže sedícího v odstavném pruhu frekventované silnice, skončil v péči lékařů. Strážníci chytili bezprizorně pobíhající jehně, našli i jeho majitele. Údajný agresor prý napadl manželský pár, skončil v poutech.

Strážníci dopadli muže, který opakovaně usedl za volant opilý, předali ho policistům

Nerespektování dopravního značení se v pátek brzy ráno nevyplatilo řidiči škodovky v Žabovřeskách. Strážníci ho zastavili hned poté, co porušil přikázaný směr objíždění. Řidiče vybídli k předložení dokladů, už od prvopočátku z něj ale cítili alkohol. Provedli proto orientační dechovou zkoušku, která jejich domněnku potvrdila. Devatenáctiletý muž byl skutečně opilá a strážníkům přiznal, že si před jízdou dal dvě piva a přípitek. Hlídka po vyhodnocení republikovými policisty předala podezření z několika dopravních přestupků správnímu orgánu. Ještě předtím ale mladého muže vyzvala, aby ze svého vozidla vystoupil a odešel pěšky. O necelou hodinu později si ale strážník sledující kamery všiml, že mladý muž se ke svému vozidlu vrátil, usedl za volant a z místa začal odjíždět. Hlídka městské policie se tedy ihned vydala jeho směrem. Když mladíkovu jízdu pod vlivem alkoholu rychle zastavila, předala ho do rukou republikových policistů. (ms)

Strážníci našli muže sedícího v odstavném pruhu frekventované silnice, skončil v péči lékařů

O bezpečí muže sedícího v odstavném pruhu dvouproudové silnice v Hradecké ulici se v noci na neděli strachoval volající na linku 156. Strážníci ho tam chvíli nato našli nehybně sedět s ovázanou hlavou. S hlídkou jen stěží komunikoval, měl problém vstát a strážníkům řekl, že vypil asi litr vodky. Nedokázal jim ale vysvětlit, jak se k silnici dostal, ani jak je tam dlouho. Poranění hlavy bylo podle jeho slov staršího data a opětovné ošetření odmítl. Muže ve špatném zdravotním stavu tak přivolaní záchranáři odvezli sanitkou do nemocnice. (ms)

Strážníci chytili bezprizorně pobíhající jehně, našli i jeho majitele

Beránek je neodmyslitelně spjatý s Velikonocemi. Své o tom ví i brněnští strážníci, kteří na jednoho takového narazili v sobotu odpoledne v Komíně. Při jejich pochůzce je k bezprizorně pobíhajícímu zvířeti navedl náhodný kolemjdoucí, nebylo však vůbec jasné, komu mládě patří. Strážníci se to pokoušeli zjistit ještě před příjezdem odchytové služby městské policie, jejich pokusy ale byly v tu chvíli neúspěšné. Pobíhající jehně proto společnými silami s odchytářem lapili, zabalili do deky a odvezli do útulku městské policie. Hlídka po chvíli pátrání naštěstí majitele mláděte našla a spojila se s ním. Netrvalo dlouho a přijel si ho do útulku vyzvednout.

Pomoc strážníků ale potřebovala také káčata, která byla v neděli dopoledne uvězněná ve zhruba metrové hloubce v kanalizační šachtě v Uhelné ulici. Upozornili na ně všímaví kolemjdoucí. Strážníci proto přivolali kolegu z odchytové služby městské policie. Ten se za jejich asistence spustil hlavou do šachty a pomocí odchytové tyče postupně tři malá káčata vytáhl ven. V přepravním boxu je pak zanesl k nedaleké řece, kde je vypustil. (ms)

Údajný agresor prý napadl manželský pár, skončil v poutech

Spor mezi několika osobami se vydali v neděli večer uklidnit strážníci v Bystrci. Evidentně opilý muž tam prý bezdůvodně napadl ženu a poté i jejího manžela, který se ji snažil bránit. Zranění naštěstí nebyli, údajný útok na ně ale potvrdili i přítomní svědci. Strážníkům navíc vylíčili, že jakmile se jim podařilo údajného agresora od manželského páru odehnat, začal vbíhat před projíždějící vozidla, která musela prudce brzdit. Jednomu z nich prý dokonce skočil na kapotu a sedl si na ni. Osmatřicetiletý muž měl zranění v obličeji, která si prý přivodil ještě před příjezdem hlídky. Strážníci proto přivolali zdravotníky. Do jejich příjezdu se ale jeho agresivita stále stupňovala, vulgárně urážel všechny kolem včetně strážníků. Opakovaných zákonných výzev, aby se uklidnil, nedbal, a když se pak jednoho ze strážníků pokusil napadnout, skončil v poutech. Za doprovodu hlídky odjel sanitkou na ošetření do nemocnice. Odtud s necelými dvěma promile zamířil na záchytnou stanici. Po vystřízlivění bude podezření z přestupku proti občanskému soužití a neuposlechnutí výzvy vysvětlovat úředníkům. (ms)


Vytvořeno 18.4.2022 15:25:12 | přečteno 226x | marketa.skrivankova
load