Přehled událostí ze dne 18. března 2012

Strážníky přivolala žena, které vyhrožoval její bývalý přítel. Mladík rozbil skleněnou výplň dveří, strážníkům však neuprchl. Strážníci našli matku dvouletého dítěte, které odešlo z parku.

Strážníky přivolala žena, které vyhrožoval její bývalý přítel

V neděli před polednem se na tísňovou linku městské policie obrátila zoufalá devětadvacetiletá žena, která uvedla, že ji v domě na ulici Botanické obtěžuje její o jedenáct let starší bývalý přítel. Hlídce, která se dostavila na místo, řekla, že tento muž opakovaně vyhrožuje zabitím nejen jí, ale i třem nezletilým dětem. Těch se prý expřítel hodlá zmocnit únosem. Žena dále vypověděla, že často čelí situaci, kdy si její bývalý přítel, který bydlí v jiném patře téhož domu, stoupne před dveře jejího bytu a odmítá jí pustit dovnitř. Pro důvodné podezření z trestného činu hlídka zajistila čtyřicetiletého podezřelého, kterého do příjezdu republikové policie omezila na osobní svobodě. Během čekání muž požádal, zda by mohli vyčkat uvnitř chodby, že na slunci se mu dělá nevolno. Náhle začal vulgárně urážet hlídku, volal o pomoc a kopal kolem sebe. Přitom zasáhl dřevěnou skříňku a částečně poškodil kočárek. Hlídka muže důrazně vyzvala, aby zanechal protiprávního jednání, čemuž oslovený vyhověl. Policistům, kteří si muže vzápětí převzali bude tedy mít dotyčný co vysvětlovat. (pš)

Mladík rozbil skleněnou výplň dveří, strážníkům však neuprchl

Při noční hlídkové činnosti zaměřené na dodržování veřejného pořádku zaslechla v neděli nad ránem hlídka strážníků na Štefánikově ulici silné rány a řinčení skla. Rychle se proto vydala na místo, odkud se hluk ozýval, a spatřila devatenáctiletého muže, který se snažil opětovně kopnout do skleněné výplně vstupních dveří jednoho z domů. Poté, co mladík strážníky spatřil, vzal nohy na ramena, ale hlídce neutekl. Ke svému činu se přiznal a uvedl, že do skleněné výplně kopal s úmyslem ji rozbít, jelikož má nevyřešené osobní problémy. Hlídka zjistila kontakt na majitele domu a protože škoda nedosáhla pětitisícové částky, mladík zamíří před přestupkovou komisi. (pš)

Strážníci našli matku dvouletého dítěte, které odešlo z parku

Dvouletého plačícího chlapce bez dospělé osoby v jeho blízkosti, objevil v sobotu večer čtyřiatřicetiletý muž v Musilově ulici v Husovicích. Dítě nebylo schopné muži říct své jméno, a tak s ním přišel na služebnu městské policie v Nováčkově ulici. Strážníci se ujistili, že dítě nemá žádné viditelné poranění a poté, co ani jim nebyl schopen hoch sdělit nic, co by vedlo k jeho identifikaci, rozjeli pátrací akci. Při ní narazili na ulici Třebízského na osamocenou ženu. Když ji oslovili, vyšlo najevo, že právě ona je matkou hledaného chlapce. Dvaatřicetiletá žena s viditelnou úlevou v hlase strážníkům sdělila, že byla se svými dětmi v nedalekém parku a v důsledku chvilkové nepozornosti, kdy se věnovala ostatním dětem, se jí chlapec ztratil z dohledu. Strážníci ženu poučili a na služebně jí chlapce předali. (pš)

Vytvořeno 18.3.2012 17:02:00 | přečteno 18x | ernest
load