Přehled událostí ze dne 17. září 2023

default news

Tříletý chlapec se ztratil na Zelném trhu, strážníci společně s kolegy u kamer ho našli. Muže prý rušili návštěvníci parku, údajně po nich střílel vzduchovkou bez nábojů, aby je vyplašil. Zdrogovaná žena pořvávala uprostřed noci na ulici, před strážníky šermovala velkým pilníkem. Strážníci pomáhali silně opilé nezletilé dívce, nadýchala skoro 2,5 promile. Muž údajně udeřil svého příbuzného, řešil tím prý rodinné spory.

Tříletý chlapec se ztratil na Zelném trhu, strážníci společně s kolegy u kamer ho našli

Nelehký úkol měli v sobotu navečer strážníci na Zelném trhu, kam je přivolala zoufalá matka hledající svého tříletého syna. Hlídce se svěřila, že dítě postávalo nedaleko kašny Parnas. Zničehonic se jí ale ztratilo z dohledu a zhruba patnáct minut se ho pokoušela hledat. Podrobný popis chlapce sdělili strážníci přivolaným republikovým policistům a prostřednictvím vysílačky také kolegům u kamer. Přestože strážníci důkladně prohledali celé náměstí, dítě tu nenašli. Při pátrání jim ale významně pomohli pracovníci z dohledového centra městské policie, kterým se podařilo prostřednictvím kamerových záběrů zmapovat trasu dítěte. Podle nich se dítě vydalo směrem k Nádražní ulici, kde následně zamířilo do obchodního centra. Strážníci se za ním okamžitě vydali a malého chlapce tu už zakrátko skutečně našli. Byl naštěstí v pořádku. Tuto šťastnou zprávu obratem sdělili telefonicky jeho matce, která si ho přispěchala vyzvednout v doprovodu policistů. Přestože vše nakonec dobře dopadlo, třicetiletou ženu teď čeká správní řízení pro podezření z porušení zákona o sociálně-právní ochraně dětí. (ms)

Muže prý rušili návštěvníci parku, údajně po nich střílel vzduchovkou bez nábojů, aby je vyplašil

O údajné střelbě ze vzduchovky přímo v centru města informovala v sobotu navečer hlídku městské policie znepokojená dvojice. Neznámý muž podle ní vykoukl z okna ve vyšším patře a opakovaně vystřelil směrem do parku. Svědkovi se ho dokonce podařilo natočit na video, které strážníkům ukázal. Jako důkazní materiál jim poskytl také fotky. Hlídka se nejprve ujistila, že nikdo z přítomných není zraněn a nepotřebuje lékařské ošetření. Společně s přivolanými republikovými policisty se strážníci vydali kontaktovat údajného střelce. Byl jím šestapadesátiletý muž, který přiznal, že ze vzduchovky skutečně střílel, hájil se ale tím, že uvnitř zbraně nebylo střelivo. Řekl jim, že mu vadí návštěvníci parku, kteří údajně dělají hluk, a on kvůli nim nemůže v klidu spát. Střílením „na prázdno“ je chtěl prý jen vyplašit. Případ s podezřením na porušení zákona o zbraních a střelivu si od strážníků převzala Policie České republiky. (ms)

Zdrogovaná žena pořvávala uprostřed noci na ulici, před strážníky šermovala velkým pilníkem

Hlasitý křik z ulice rušil dnes nad ránem obyvatelku Nového Lískovce, obrátila se proto s žádostí o pomoc na strážníky. Hlídka tu našla třiadvacetiletou ženu, která působila rozrušeně a reagovala velice podrážděně. Hlasitě křičela a její nesrozumitelné odpovědi naznačovaly, že patrně trpí bludy. Strážníci tedy velice rychle nabyli dojmu, že je pod vlivem drog. Hlídka se ženu nejprve snažila uklidnit. Její agrese se ale stupňovala a strážníkům vulgárně nadávala. Když pak ze své kabelky vytáhla ostrý pilník připomínající nůž, pobídli ji, aby ho odložila. Žena však jejich opakovaných zákonných výzev nedbala, máchala předmětem přímo před strážníky a ohrožovala jak sebe, tak také je. Museli ji proto nakonec spoutat. Přivolaní zdravotníci požádali republikové policisty o provedení testu na drogy, který potvrdil přítomnost amfetaminu a metamfetaminu v těle. Strážníci proto předali mladou ženu do rukou policistů a podezřením z neuposlechnutí výzvy úřední osoby se budou dále zabývat úředníci. (ms)

Strážníci pomáhali silně opilé nezletilé dívce, nadýchala skoro 2,5 promile

Linku 156 vytočil v noci na sobotu pracovník ostrahy podniku v Králově Poli. Nedaleko vstupu totiž našel opilou dívku, která nebyla schopná chůze ani souvislé řeči. Byla navíc evidentně velmi mladá. Z důvodu její silné opilosti proto strážníci přivolali zdravotníky. Provedená dechová zkouška hlídkou městské policie potvrdila přítomnost alkoholu v těle, a to s výsledkem 2,38 promile. Vzhledem k jejímu věku kontaktovali strážníci matku nezletilé a vyrozuměli také republikové policisty. Zdravotníci naznali, že není potřeba její hospitalizace, policisté proto sedmnáctiletou dívku předali do péče její matky. Kdo mladé ženě prodal nebo podal alkoholický nápoj v rozporu se zákonem dořeší správní orgán. (ms)

Muž údajně udeřil svého příbuzného, řešil tím prý rodinné spory

Rodinné problémy mezi dvěma muži řešila v sobotu večer hlídka městské policie na Cejlu. Pětačtyřicetiletého muže prý zničehonic zezadu udeřil rukou o dva roky starší muž. Mladší z nich následkem facky údajně upadl na zem a způsobil si menší krvácející ránu na temeni hlavy. Nabídku lékařského ošetření opakovaně strážníkům odmítl a přislíbil, že si lékaře vyhledá sám. Hlídka městské policie se mezitím snažila zjistit, co střetu předcházelo. Podařilo se jí kontaktovat také údajného útočníka, který strážníkům potvrdil, že svého příbuzného skutečně uhodil, vedl ho k tomu prý jejich předešlý spor. Oba muži byli opilý a velmi emotivní. Strážníci proto případ s podezřením na narušení občanského soužití oznámili úředníkům. (ms)Vytvořeno 17.9.2023 12:23:32 | přečteno 403x | marketa.skrivankova
load