Přehled událostí ze dne 17. února 2022

default news

Nevidomý muž ztratil klíče od domu, jeho obavy z noci strávené venku rozptýlili strážníci. Seniorce se udělalo špatně a spadla do silnice, strážníci ji poskytli první pomoc.

Nevidomý muž ztratil klíče od domu, jeho obavy z noci strávené venku rozptýlili strážníci

Zdánlivě běžná věc jako je hledání klíčů včera večer znepříjemnila život nevidomému muži ve Starém Lískovci. Při návratu domů mu pravděpodobně vypadly z tašky, a tak se je snažil nahmatat alespoň rukou. Všechny jeho pokusy však byly neúspěšné. Zůstal bezradně stát před vchodem a představa noci strávené venku nakonec sedmdesátiletého muže přiměla přivolat strážníky. Ti jeho obavu ze ztráty klíčů ale rychle rozptýlili, když je po chvilce hledání našli v trávě. Muž hlídce městské policie s úlevou poděkoval a uvítal i její doprovod až ke dveřím jeho bytu, kde strážníky ujistil, že jejich další pomoc už nepotřebuje. (ms)

Seniorce se udělalo špatně a spadla do silnice, strážníci ji poskytli první pomoc

Náhlá nevolnost překvapila ve středu dopoledne seniorku čekající na tramvaj na Moravském náměstí. Naštěstí poblíž ní stála hlídka městské policie, a když žena zničehonic spadla do vozovky, strážníci ji pohotově společně s několika kolemjdoucími poskytli první pomoc. I když se prudce udeřila do obličeje, žádná viditelná zranění neměla, upadla však do bezvědomí. Strážníci ihned přivolali záchranou službu. Jejich reflexní oblečení zároveň upozorňovalo projíždějící řidiče, aby zbystřili a svá vozidla zpomalili. Čtyřiaosmdesátiletá žena se po chvíli naštěstí probrala a to, že spadla, si vybavovala jen matně. Hlídka ji proto opatrně přesunula ze silnice na nástupiště a do příjezdu sanitky kontrolovala její základní životní funkce. Za doprovodu zdravotníků pak seniorka zamířila na vyšetření do nemocnice. (ms)

Vytvořeno 17.2.2022 14:43:44 | přečteno 148x | marketa.skrivankova
load