Přehled událostí ze dne 17. srpna 2022

default news

Dívky se ukrývaly v opuštěném vagónu, byly celostátně hledané. Žena zapomněla telefon na zastávce, seniorka ho našla a předala strážníkům.

Dívky se ukrývaly v opuštěném vagónu, byly celostátně hledané

Trojice mladých lidí zřejmě v úterý dopoledne hledala úkryt v opuštěném vagónu na odstavném vlakovém nádraží v centru města. Strážníky na ni na lince 156 upozornil náhodný svědek. Hlídka chvíli na to všechny tři osoby ve vlaku skutečně našla. Strážníkům přiznaly, že tu přenocovaly a na jejich výzvu vagón ihned opustily. Doklady u sebe ale neměly, a tak hlídce své osobní údaje pouze nadiktovaly. Ověřením totožnosti se hned vysvětlilo, proč se uvnitř vlaku ukrývaly. Dvě nezletilé dívky byly totiž celostátně hledané. Jedna z nich se dokonce pokoušela strážníky přesvědčit, že je kluk a vydávala se za svého bratra. Za asistence hlídky byla pak obě děvčata převezena na policejní služebnu. (ms)

Žena zapomněla telefon na zastávce, seniorka ho našla a předala strážníkům

Do dobrých rukou se včera odpoledne dostal mobilní telefon ponechaný na zastávce městské hromadné dopravy v Králově Poli. Osmdesátiletá seniorka, která Apple našla, naštěstí jednala pohotově a na pomoc s hledáním původního majitele si přivolala strážníky. Když od starší ženy hlídka mobilní telefon převzala, začal zničehonic vyzvánět. Strážníci toho okamžitě využili a hovor přijali. Na druhém konci se ozvala dvacetiletá žena, která jim s úlevou potvrdila, že telefon na lavičce skutečně nechala. Jakmile si ho přišla vyzvednout, hlídka si ještě ověřila, že je přístroj skutečně její, a následně ho šťastné majitelce předala. (ms)Vytvořeno 17.8.2022 14:33:58 | přečteno 240x | marketa.skrivankova
load