Přehled událostí ze dne 17. října 2022

default news

Strážníci hasili konflikt na komárovské zastávce. Seniorka se navečer zdržela při zvelebování hrobu, strážníci jí odemkli hřbitovní bránu

Strážníci hasili konflikt na komárovské zastávce

Do dvou potyček krátce po sobě se v neděli večer na tramvajové zastávce v Komárově prý zapojil osmnáctiletý mladík. Výrazně posilněný alkoholem si z nejasné příčiny v obou případech vybral starší protivníky. Nejprve se údajně pustil do šestatřicetiletého muže, udeřil ho do obličeje a následně ho prý ještě držel v pevném sevření. Zatímco po telefonátu na linku 156 na uvedenou adresu spěchali strážnici, mladý muž prý vzápětí nenechal bez povšimnutí ani třiačtyřicetiletého svědka stojícího opodál. Tomu údajně mezi nadávkami vyhrožoval a pak ho i napadl. To už dorazili strážníci a další eskalaci konfliktu zabránili tím, že oba muže od sebe oddělili. Teenager byl přitom natolik agresivní, že ho hlídka musela spoutat. Stranou už v tu chvíli stál šestatřicetiletý muž s viditelnou podlitinou pod okem. Přivolaní zdravotníci posoudili stav celé trojice a naznali, že se vše obejde bez převozu do nemocnice. Nejmladší z mužů následně nadýchal 2,61 promile a na záchytnou stanici nakonec nemusel jen díky tomu, že se ho na místě ujal příbuzný. Po konzultaci s Policií ČR strážníci případ s podezřením na přestupek proti občanskému soužití postoupili k projednání úředníkům.  (pš)

Seniorka se navečer zdržela při zvelebování hrobu, strážníci jí odemkli hřbitovní bránu

Zvukové upozornění oznamující návštěvníkům konec otevírací doby včera večer přeslechla seniorka, která zvelebovala hrob na Ústředním hřbitově. Nepříjemnou situaci si uvědomila až když se z vnitřní strany blížila k hlavní bráně a viděla, že je zamčená. Nezpanikařila však a se žádostí o pomoc se obrátila na linku 156. Hlídka městské policie k ní zanedlouho dorazila s klíči, které mají strážníci i pro tyto účely k dispozici, a vděčnou třiaosmdesátiletou seniorku vysvobodila. (pš)


Vytvořeno 17.10.2022 15:38:54 | přečteno 198x | pavel.soba
load