Přehled událostí ze dne 17. listopadu 2022

default news

Strážníci vysvobodili ženy uvězněné na balkóně, volaly o pomoc ze střechy domu. Opilý mladík prý v kukle ničil obecní majetek, strážníci ho našli.

Strážníci vysvobodili ženy uvězněné na balkóně, volaly o pomoc ze střechy domu

Volání o pomoc vycházející ze střechy rodinného domu zaslechla ve středu odpoledne kolemjdoucí v Žabovřeskách. Záhy přišla na to, že jde o dvě ženy, které při úklidu nemovitosti vyšly na balkón, a v tu chvíli se za nimi zabouchly dveře. Uvnitř už ale bohužel nebyl nikdo, kdo by jim otevřel, a tak ve snaze přivolat si pomoc, vylezly na střechu. Vzhledem k nevlídnému počasí se tedy přivolaní strážníci snažili co nejrychleji získat telefonní číslo na majitelku. Když se jim to za chvíli podařilo, rychle jí vysvětlili nešťastnou situaci. Třicátnice jim potvrdila, že cizinky ve věku 29 a 41 let u ní skutečně pracují, nebyla však nikde poblíž. Hlídce městské policie tedy pomocí vzdáleného přístupu otevřela garáž, a požádala ji, aby ženy pustila zpátky dovnitř. Zanedlouho už tedy byly obě v bezpečí. Strážníky hned ujistily, že jsou v pořádku, a s úlevou jim za jejich záchranu poděkovaly. Když pracovnice krátce poté dům opustily, hlídka kontaktovala majitelku, a počkala tu do té doby, dokud se dveře garáže zase nezavřely. (ms)

Opilý mladík prý v kukle ničil obecní majetek, strážníci ho našli

Opilý mladík údajně s kuklou na hlavě prý ve středu večer v Bohunicích poničil plechový kryt na sloupu. Podle volajícího na linku 156 ho nejprve silou údajně vytrhl, a poté ho po něm nečekaně hodil. Moc prý nechybělo k tomu, aby ho plech zasáhl do obličeje, naštěstí ale stihl uskočit a nic se mu nestalo. Hodnotu poškozeného krytu však nebylo možné v dané chvíli vyčíslit. Společně se svědkem se pak strážníci vydali mladíkovým směrem. Po chvíli ho našli ležet na chodbě panelového domu, kde podřimoval. Když ho hlídka probudila, popřel, že by se něčeho takového dopustil, na její dotazy ale odpovídal velice zmateně. Strážníci ho proto doprovodili domů a vysvětlili mu, že podezření z majetkového přestupku posoudí správní orgán. (ms)


Vytvořeno 17.11.2022 11:14:15 | přečteno 203x | marketa.skrivankova
load