Přehled událostí ze dne 17. ledna 2022

default news

Opilý muž si svou agresi vybíjel na autě, uklidnil se až po zákroku strážník. Žena vjela do zákazu vjezdu, strážníci zjistili, že nesmí řídit. V Bystrci vypukl požár, strážníci odkláněli dopravu a manželům poskytli azyl na služebně.


Opilý muž si svou agresi vybíjel na autě, uklidnil se až po zákroku strážníků

Hlasité výkřiky uslyšeli v neděli večer strážníci kontrolující prostor před hlavním nádražím. Nemuseli pátrat dlouho, když spatřili muže, který měl hluk na svědomí. Své rozladění navíc dával dost jasně najevo tím, že opakovaně tloukl do bočního okna zaparkovaného vozidla, do kterého navíc znenadání silně kopl. Jeho další výpad proti autu už ale odvrátila hlídka městské policie a odvedla devětadvacetiletého muže bokem. Ten se zákrokem strážníků brzy uklidnil a přestal také s ukazováním vulgárního gesta na řidiče poničeného auta. Muž byl evidentně opilý, což potvrdil i výsledek orientační dechové zkoušky s hodnotou téměř tři promile alkoholu. Kopnutím navíc dveře poškodil a odřel lak, celková škoda tak podle řidiče přesáhne hranici deseti tisíc korun. Strážníci proto opilého muže předali do rukou přivolaných republikových policistů jako podezřelého z trestného činu. (ms)

Žena vjela do zákazu vjezdu, strážníci zjistili, že nesmí řídit

Do zákazu vjezdu dnes ráno před očima strážníků zamířila řidička chevroletu v ulici Chaloupky. Výzvu autohlídky městské policie k zastavení ihned uposlechla a bez okolků jí předložila svoje doklady. Ověřením osobních údajů strážníci zjistili, že šedesátiletá žena nemá vůbec sedět za volantem, protože až do letošního srpna má zákaz řízení. Ženu podezřelou ze spáchání trestného činu proto předali přivolané hlídce Policie ČR. (ms)

V Bystrci vypukl požár, strážníci odkláněli dopravu a manželům poskytli azyl na služebně

Bezmála desítka strážníků se dnes v brzkých ranních hodinách zapojila do zásahu složek integrovaného záchranného systému v Bystrci, kde propukl požár rodinného domu. Šlehajících plamenů si všiml strážník sledující kamery na místní služebně městské police a ihned informoval hasiče, kteří už tou dobou k domu mířili. Obratem také vyrozuměl dispečery dopravního podniku. Mezitím, co strážníci usměrňovali dopravu v okolí požáru, starší manželský pár, který nešťastnou událostí přišel o střechu nad hlavou, našel dočasný azyl na služebně městské policie. Útočiště mu strážníci poskytli až do chvíle, kdy vedení bystrcké radnice zajistilo přechodné ubytování. Zhruba po čtyřech hodinách byl provoz v okolí domu opět obnoven. (ms)


Vytvořeno 17.1.2022 15:45:34 | přečteno 193x | marketa.skrivankova
load