Přehled událostí ze dne 17. července 2021

default news
Strážníci během víkendu uklidňovali několik potyček. Opilému muži v restauraci údajně nenačepovali pivo, svou zlost si prý vybil na plotu. Strážníci dostihli opilého řidiče, nadýchal přes 2,5 promile. Strážníci našli údajného zloděje ponožek, schovával se ve křoví.

Strážníci během víkendu uklidňovali několik potyček

Potyčku tří mužů před podnikem v centru spatřili v noci na sobotu strážníci kontrolující střed města. Muži na sebe pokřikovali různé vulgarismy a postrkovali se. Hlídka městské policie se tedy ihned vydala jejich směrem, aby gradující se spor rychle urovnala. Muži však její opakované zákonné výzvy nedbali. Když se tedy pětadvacátník a jeho o šest let starší známý pokusili na jejich protivníka zaútočit, skončili v poutech. Poté, co se oba uklidnili, strážníkům řekli, že konflikt údajně vyprovokoval osmadvacetiletý muž, který se k nim uvnitř klubu prý choval velmi hrubě. Včasnou reakcí hlídky naštěstí nedošlo k žádným zraněním. Všichni tři podezřelí z přestupku proti občanskému soužití tak dostali od strážníků pokutu, kterou hned uhradili.  

Další rozepři tu noc uklidňovala také jiná hlídka městské policie na čerpací stanici v Pisárkách. Spor tu prý vyvolal osmnáctiletý mladík, který údajně bezdůvodně urazil dalšího, o rok staršího, zákazníka. Toho se prý jeho slova dotkla natolik, že ho údajně udeřil do obličeje a způsobil mu tím drobné krvácející poranění na rtu. Mladší muž však v přítomnosti strážníků lékařské ošetření opakovaně odmítl. Totožnou verzi události hlídce potvrdili také přítomní svědci, strážníci tak postoupili případ ke správnímu orgánu. (ms)

Opilému muži v restauraci údajně nenačepovali pivo, svou zlost si prý vybil na plotu

Nevítaná návštěva znepříjemňovala sobotní večer pracovníkům restaurace ve Starém Lískovci, přivolali si tedy raději na pomoc strážníky. Důvodem byl podnapilý muž, který prý urážel personál a údajně se pokoušel dostat dovnitř násilím. Když mu prý dali slušně najevo, že si tu jeho přítomnost nepřejí, začal údajně zničehonic ničit dřevěné oplocení restaurační zahrádky. Výši škody odhadl personál zhruba na dva tisíce korun. Silně opilý osmačtyřicetiletý muž se před strážníky choval neklidně, chvílemi dokonce agresivně. Nejprve hlídce tvrdil, že nic neudělal. Nakonec se ale k poškození plotu přiznal. Rozčílil ho prý fakt, že mu obsluha nechtěla načepovat pivo. Vzhledem k jeho podnapilosti a nevyzpytatelnému chování přivolali strážníci zdravotníky, kteří muže za doprovodu hlídky převezli sanitkou na záchytnou stanici. Po jeho vystřízlivění se podezřením na majetkový přestupek bude zabývat správní orgán. (ms)

Strážníci dostihli opilého řidiče, nadýchal přes 2,5 promile

Že alkohol za volant nepatří si pravděpodobně v noci na neděli neuvědomil údajně opilý muž, který podle svědkyně vyšel z baru, usedl za volant a odjel. Její pohotová reakce ale přispěla k jeho rychlému dopadení. Jeho směrem se totiž vydala nejbližší hlídka městské policie, která tak jeho jízdu ukončila už po pár metrech. Čtyřiadvacetiletý řidič strážníkům přiznal, že před jízdou skutečně pil alkohol. To ostatně potvrdila i opakovaná dechová zkouška, která přinesla výsledek přes 2,5 promile. Případ s podezřením na spáchání trestného činu proto strážníci předali přivolaným policistům. (ms)

Strážníci našli údajného zloděje ponožek, schovával se ve křoví

Scéna jako z akčního filmu se odehrávala v sobotu večer nedaleko supermarketu v Králově Poli. Na linku 156 se s žádostí o pomoc ozval pracovník ostrahy, který se vydal  za mužem podezřelým z krádeže. Strážníkům popsal jeho podobu i směr, kterým měl namířeno. Hlídka chvíli nato našla sedmadvacetiletého muže odpovídajícího popisu stát v nedalekém houští. Vyzvala ho tedy, aby předložil své osobní doklady a vyskládal také všechny věci z batohu. Mezi nimi byl mimo jiné zbrusu nový pár ponožek za bezmála dvě stě korun. Po chvíli otálení nakonec strážníkům přiznal, že ho skutečně ukradl, což dosvědčily také kamerové záznamy z prodejny. Krádež ponožek se tedy mladému muži rozhodně nevyplatila, protože si za majetkový přestupek od strážníků vysloužil několikanásobně vyšší pokutu. (ms)


Vytvořeno 17.7.2022 15:47:21 | přečteno 165x | marketa.skrivankova
load