Přehled událostí ze dne 17. března 2022

default news

Opilý řidič naboural do jiného auta, nadýchal bezmála dvě promile. Plachtou suploval zadní sklo zrezivělé škodovky, strážníci odhalili řidiče pod vlivem drog. Žena zůstala ležet na podlaze svého bytu, strážníci se k ní museli slanit.

Opilý řidič naboural do jiného auta, nadýchal bezmála dvě promile

Na údajně opilého řidiče, který prý havaroval se svým vozidlem v Bosonohách, poukázal ve středu večer volající na linku 156. Strážníky navíc upozornil, že se údajně snaží z místa nehody ujet. Hlídka městské policie přijela zakrátko a nejprve uviděla prázdné, zezadu nabourané, auto značky Hyundai stojící na chodníku. Opodál pak spatřila škodovku s poničenou kapotou a dvěma vystřelenými airbagy. Zhruba sto metrů od tohoto vozu postával sedmapadesátiletý muž, který se jim ihned přiznal, že škodovku řídil a vysvětlil, že při jízdě najel do zaparkovaného Hyundaie a auto se tímto nárazem odsunulo na chodník. Muž žádná viditelná zranění neměl a lékařské ošetření odmítl. Bylo ale zřejmé, že je opilý, což následně potvrdil i výsledek dechové zkoušky s bezmála dvěma promile. Strážníci proto případ s podezřením na spáchání trestného činu předali přivolaným republikovým policistům. (ms)

Plachtou suploval zadní sklo zrezivělé škodovky, strážníci odhalili řidiče pod vlivem drog

S černou plachtou namísto zadního skla vyrazil ve středu po setmění do židenických ulic třiatřicetiletý řidič. Při cestě se silně zrezivělou škodovkou ovšem neunikl pozornosti autohlídky městské policie. Zareagoval tím, že odbočil do vedlejší ulice a prudce zajel na vyhrazené parkovací místo. Proč tak náhle přerušil jízdu bylo jasné hned vzápětí. Jeho autu už rok a půl chyběla technická kontrola. Řidič byl navíc značně roztěkaný a měl i rozšířené zorničky, takže strážníci naznali, že zřejmě řídil pod vlivem drog. Přivolaní republikoví policisté mu pak provedli test, který ukázal požití amfetaminu a metamfetaminu. Muže si proto převzali a případem se dále zabývají. (pš)

Žena zůstala ležet na podlaze svého bytu, strážníci se k ní museli slanit

Naléhavý telefonát obdrželo ve středu dopoledne operační středisko městské policie, kam se prostřednictvím linky 156 dovolal muž z Žabovřesk. Strachoval se o život své matky a doufal, že mu strážníci pomohou. Vysvětlil, že s ní byl v kontaktu naposledy v sobotu a teď, když stojí před jejím uzamčeným bytem, mu neotvírá. Nereagovala ani na zvonění či bouchání. Na uvedenou adresu se tedy vydala pořádková jednotka, která je na podobné situace vycvičena a také vybavena speciálním náčiním. Šestaosmdesátiletá žena nereagovala ani na jejich volání, požádali proto sousedku z vyššího patra, aby je pustila na svůj balkón, odkud se pomocí lezecké techniky slanili k seniorčině bytu. Balkónové dveře pak otevřeli planžetou bez poškození. Po vstupu do bytu našla hlídka ženu nehybně ležet na podlaze v předsíni. Okamžitě jí poskytla první pomoc a přivolala záchrannou službu. Žena se strážníky naštěstí komunikovala, ale jen velmi slabě, byla dezorientovaná a nemohla vstát, viditelně zraněná však nebyla. Strážníkům nedokázala říct, co přesně se přihodilo ani jak dlouho tam leží. Zdravotníci pak ženu ošetřili a sanitkou převezli do nemocnice. (ms)


Vytvořeno 17.3.2022 14:30:46 | přečteno 279x | marketa.skrivankova
load