Přehled událostí ze dne 16. února 2022

default news

Muž prý okradl o šestnáct let starší ženu, po dopadení strážníkům tvrdil, že je jeho babička. Strážníci během jednoho večera dopadli tři hledané osoby.

Muž prý okradl o šestnáct let starší ženu, po dopadení strážníkům tvrdil, že je jeho babička

Šok po cestě domů zažila v pondělí večer žena z Vinohrad, kterou prý přepadl neznámý muž. Údajně se u ní náhle objevil, hbitě jí prý strhl kabelku z ramene a utekl pryč. Po nepříjemném zážitku se ale rychle vzpamatovala a vydala se na nedalekou služebnu městské policie. Tam strážníkům popsala podobu muže a také směr, kudy odběhl. Hlídky po něm okamžitě začaly pátrat a jedna z nich si už po několika minutách všimla muže odpovídajícího popisu u supermarketu. Společně se svojí známou se skláněl právě nad takovou dámskou kabelkou, kterou žena postrádala. Tu při příjezdu hlídky usilovně prohledávali a když si všimli blížících se strážníků, chtěli spěšně odejít. V tom jim ale zabránili a zajímali se, proč najednou dvojice nechala tašku ležet na zemi. Jednačtyřicetiletý muž hlídce tvrdil, že kabelku tam zapomněli. Na dotaz hlídky, proč jsou v tašce věci okradené ženy, uvedl, že je to jeho babička, přestože byla jen o šestnáct let starší. U sebe už měl její peněženku, platební kartu, klíče od domu, deštník a telefon za zhruba tři tisíce korun. Muž po pokusu o útěk skončil v poutech a případ si s podezřením na spáchání trestného činu převzali republikoví policisté. (ms)

Strážníci během jednoho večera dopadli tři hledané osoby

Pravděpodobný záměr odejít ze supermarketu bez zaplacení se v úterý večer nevyplatil muži v Židenicích. Se zrajícím sýrem v kapse za necelých třicet pět korun sice prošel pokladní zónou bez dokladu o zaplacení, jeho počínání si ale všimla ostraha prodejny a u východu jej zastavila. V přítomnosti strážníků si osmatřicetiletý muž sice sýr nakonec odkoupil, při ověřování jeho osobních údajů ale hlídka městské policie zjistila, že jde o celostátně hledaného muže a rovnou ho předala republikovým policistům.

Přivoláním Policie České republiky skončil také případ z Nádražní ulice, kam v noci na středu vyslal strážníky pracovník dohledového centra městské policie. Mladá žena zde ve společnosti svého známého znečišťovala veřejné prostranství. Strážníci tedy dohlédli na to, aby oba nejprve nepořádek řádně uklidili. Následným ověřením jejich osobních údajů ale vyšlo najevo, že po dvojici je vyhlášeno pátrání, a tak také ji si převzali republikoví kolegové. (ms)


Vytvořeno 16.2.2022 14:14:45 | přečteno 171x | marketa.skrivankova
load