Přehled událostí ze dne 16. srpna 2022

miniatura

Muž spadl v noci do Svratky, strážník při jeho záchraně neváhal svléknout uniformu. Cyklohlídka městské policie odhalila ve Slatině osmnáct migrantů bez dokladů. Seniorům v nesnázích pomohli až přivolaní strážníci. 

Muž spadl v noci do Svratky, strážník při jeho záchraně neváhal svléknout uniformu

Ani složitější záchranné akce brněnské strážníky nezaskočí. Tentokrát se v Jundrově museli vypořádat nejen se zrádností řeky, ve které se kolem druhé hodiny ranní proti své vůli ocitl šestatřicetiletý muž. Na příkrém břehu mu podklouzla noha a skulil se do Svratky. Svědkem situace byl naštěstí jeho známý, který šel právě vedle něho a hned vyhodnotil, že mohutnějšího kamaráda sám z vody nedostane. Strážníkům na lince 156 popsal, kde přesně se nacházejí, a zároveň dodal, že šli s kamarádem z restaurace, kde popíjeli pivo i tvrdý alkohol. Hlídce městské policie se brzy potvrdilo, že muž v řece se zřejmě nebude schopen na své záchraně výrazněji podílet. Když tam strážníci dorazili, šestatřicetiletý muž byl ve vodě asi čtyři metry od břehu, Podávali mu teleskopický žebřík, aby se ho chytil, jenže udělat i sebemenší krok bylo zjevně nad jeho síly a bez většího zájmu reagoval i na hozené lano. Jeden ze strážníků, který má jako dlouholetý rybář s tímto úsekem řeky bohaté zkušenosti, si tedy svlékl uniformu, aby mohl v nevyzpytatelných proudech co nejlépe manévrovat, a vydal se k němu. Silně opilý muž však stále častěji upadal do letargie. Aby ho strážník alespoň trochu probral, nabídl mu tykání, což se v danou chvíli ukázalo jako přínosné řešení. Zatímco si společně povídali o koníčcích, strážník mu kolem hrudi uvázal lano a krůček po krůčku muže posouval ke břehu. Při vědomí toho, že asi stotřicetikilového muže bude obtížné i po žebříku dostat ven, přivolali strážníci hasiče. Se zapojením jejich techniky pak obě složky společnými silami muže vytáhly na břeh. Přivolaní zdravotníci ho ošetřili a poté, co nadýchal bezmála dvě a půl promile, odjel sanitkou na vyšetření do nemocnice. (pš)

Video k případu si můžete stáhnout zde.


Cyklohlídka městské policie odhalila ve Slatině osmnáct migrantů bez dokladů

Početné skupiny mužů bezprizorně posedávající před vlakovým nádražím si všimli dva strážníci, když v neděli odpoledne kontrolovali Slatinu na jízdních kolech. Cizinci na ně působili dojmem, jako by nevěděli, kam se mají dál vydat, a po oslovení nedokázali uceleně odpovídat česky ani anglicky. Z útržkovitých výrazů cyklohlídka usoudila, že mají namířeno do Nizozemska a Německa. Pasy ani žádné jiné doklady u sebe nikdo z osmnácti mladíků neměl, a tak po příjezdu dvou autohlídek městské policie dorazili i přivolaní státní policisté. Všechny muže přibližně ve věku od 20 do 30 let jim strážníci předali. (jag)


Seniorům v nesnázích pomohli až přivolaní strážníci

Pomoc strážníků potřebovala v noci na úterý seniorka ze Žabovřesk, která upadla ve svém bytě a udeřila do hlavy. Naštěstí měla po ruce tísňové tlačítko, kterým rychle vyslala signál, že se dostala do nesnází. Operační středisko tedy do jejího domu vyslalo hlídku vybavenou náhradními klíči. Strážníci našli pětadevadesátiletou ženu sedět v pokoji na židli. Vysvětlila jim, že náhle upadla, což dosvědčovala i velká boule na temeni. Postěžovala si navíc, že se jí motá hlava. Hlídka proto přivolala zdravotníky, kteří ženu převezli na další vyšetření do nemocnice.

Předešlý večer hlídka asistovala také seniorskému páru v Černých Polích. Strážníky oslovila manželka osmasedmdesátiletého muže, který uvázl v křesle a vzhledem ke svému tělesnému postižení se ani s její pomocí nedokázal zvednout. Do příjezdu strážníků se bohužel seniorovi přitížilo, přivolali proto okamžitě záchrannou službu. Muž pak v doprovodu zdravotníků zamířil sanitkou do nemocnice. (ms)Vytvořeno 16.8.2022 14:03:49 | přečteno 228x | pavel.soba
load