Přehled událostí ze dne 16. října 2022

6242821 0003 FMAX 20221016030811

Strážníci dopadli ženu, která prokopla skleněnou výlohu, zachytily ji u toho kamery. Strážníci chytili tři údajné sprejery, na svědomí měli zhruba dvacítku nápisů. Muž při návratu z oslavy boural opilý, strážníkům nadýchal téměř dvě promile. Dvě ženy se prý vzájemně napadly v baru, strážníci jedné z nich museli přivolat sanitku. Strážníci měli obavu o nehybně ležícího muže, pokusil se je napadnout. 


Strážníci dopadli ženu, která prokopla skleněnou výlohu, zachytily ji u toho kamery

Zřejmě průchod svým emocím dala ve čtvrtek několik hodin po půlnoci žena procházející podchodem pod hlavním nádražím. Kolegové z dohledového centra městské policie ji spatřili, jak zničehonic nohou prokopla skleněnou vitrínu a pokračovala dál. Okamžitě tedy informovali nejbližší hlídku městské policie, kterou navedli jejím směrem. Jednadvacetiletou ženu strážníci kontaktovali před vstupem do vestibulu hlavního nádraží. V jejich přítomnosti nijak nezapírala a k rozbití skla se přiznala. Své chování vysvětlila tím, že toho prý na ni bylo už moc. Společně se strážníky pak žena zamířila k místu, které poničila. Protože se v tuto noční dobu nepodařilo kontaktovat majitelku obchodu, a tím pádem ani vyčíslit škodu, předala hlídka městské policie případ s podezřením na spáchání majetkového přestupku k dořešení správnímu orgánu. (ms)

Video k tomuto případu si můžete stáhnout zde.

Strážníci chytili tři údajné sprejery, na svědomí měli zhruba dvacítku nápisů 

Tři údajné sprejery spatřil v noci na sobotu volající na linku 156 a navedl strážníky jejich směrem do Černovic. Hlídka městské policie zakrátko mladé muže odpovídající popisu spatřila v Olomoucké ulici. Ve chvíli, kdy podezřelí strážníky zaregistrovali, zrychlili krok a snažili se jim zmizet z dohledu, ovšem marně. Hlídka mladíky brzy dostihla a vyzvala je, aby vyskládali všechny věci, které u sebe mají, na zem. Společně pak před strážníky vyložili celkem pět sprejů a jedny rukavice od barvy. Netrvalo dlouho a přiznali, že skutečně šli všichni tři po ulici a náhodně sprejovali různé nápisy na fasády budov. A tak zatímco jedna hlídka vyčkala s mladíky na příjezd policistů, druhá zkontrolovala okolní ulice a našla přes dvacítku popsaných míst. Trojice je teď podezřelá ze spáchání trestného činu. (ms)

Muž při návratu z oslavy boural opilý, strážníkům nadýchal téměř dvě promile

Dopravní nehody v Rokytově ulici si v noci na neděli všimla hlídka městské policie při kontrole Židenic. Vozidlo stálo z větší části na chodníku, pravým bokem se opíralo o sloup trolejového vedení a chyběl mu zadní nárazník. Pokřivené a vyvrácené kovové zábradlí navíc nasvědčovalo tomu, že také s ním se auto potýkalo. Strážníci se nejprve zajímali, zda je řidič v pořádku. Neměl žádná viditelná zranění a přivolání záchranné služby odmítl. Okamžitě hlídce přiznal, že jel domů z oslavy, kde popíjel alkohol. Podle svých slov nejspíše v zatáčce dostal smyk, najel do protisměru, kde naboural do zábran a zastavil se až o betonový sloup. Po provedení dechové zkoušky se na přístroji objevila hodnota téměř dvě promile alkoholu. Dvaatřicetiletý muž je teď podezřelý ze spáchání trestného činu, a kromě pokuty a zákazu řízení mu hrozí také vězení. (ms)

Dvě ženy se prý vzájemně napadly v baru, strážníci jedné z nich museli přivolat sanitku

Zákrok strážníků si v neděli po půlnoci vyžádala údajná potyčka dvou žen v Benešově ulici. Hlídka si tu při kontrole centra města všimla skupinky postávající před barem a sklánějící se nad osobou ležící na zemi. Ihned se tedy vydala prověřit, co se tu přesně stalo. Od přítomných svědků se pak dozvěděla, že už uvnitř došlo k vzájemnému napadání mezi dvaačtyřicetiletou a osmadvacetiletou cizinkou, kdy starší žena údajně dala facku té mladší. Jejich konflikt se pak prý přesunul ven na ulici, kde se do něj údajně zapojil devětadvacetiletý cizinec. Také ten prý o rok mladší ženu silně udeřil. Strážníci proto přivolali záchrannou službu a do příjezdu sanitky kontrolovali její stav. Zdravotníci pak ženu ošetřili přímo na místě, hospitalizace ale naštěstí podle jejich úsudku nebyla nutná. Všichni tři aktéři jsou teď podezřelí z přestupku proti občanskému soužití a své chování budou vysvětlovat úředníkům. (ms)

Strážníci měli obavu o nehybně ležícího muže, pokusil se je napadnout

Muže nehybně ležícího na schodech před budovou hlavního nádraží si při večerní páteční kontrole všimla autohlídka městské policie. Z obavy o jeho zdraví se vydala prověřit, zda nemá nějaké potíže. Pětatřicetiletý muž nebyl naštěstí zraněný, byl ovšem evidentně silně opilý a neschopný udělat sebemenší krok. Strážníci proto rozhodli o jeho převozu na záchytnou stanici. Když ale opilý muž uviděl přijíždějící sanitku, začal být velmi agresivní a odmítal do ní nastoupit. Nedbal opakované zákonné výzvy strážníků, a když se pokusil jednoho z nich napadnout, skončil v poutech. Za asistence hlídky městské policie pak tedy zamířil na záchytku. Po vystřízlivění bude narušení veřejného pořádku vysvětlovat úředníkům. (ms)


Vytvořeno 16.10.2022 14:06:58 | přečteno 371x | marketa.skrivankova
load