Přehled událostí ze dne 16. prosince 2022

default news

Mladá žena se zabalila do peřiny a volala z balkonu o pomoc, malá dcera ji tam zamkla. Strážníci pomohli řidiči, kterému na svitavské radiále upadla registrační značka.

Mladá žena se zabalila do peřiny a volala z balkonu o pomoc, malá dcera ji tam zamkla

Malá holčička dostala v úterý do svízelné situace svoji maminku, která se v bytě ve Slatině věnovala domácím pracím. Mladá žena vyšla sklidit prádlo na balkon a dcera ji tam z pokoje nedopatřením zamkla. Telefon u sebe matka neměla, a tak mohla volat jenom na kolemjdoucí. Po ulici dlouho nikdo nešel, ale nakonec ji zaslechla jiná žena a obrátila se na linku městské policie na čísle 156. Strážníci bez obtíží otevřeli byt a v obýváku uviděli stát dívku u balkonových dveří. Kamarádsky se s ní pozdravili a aby přibližně čtyřletou slečnu nevylekali, opatrně se jí zeptali, jestli můžou přijít mamince otevřít. Holčička přikývla a další práci už měli strážníci snadnou. Mladou ženu zabalenou do peřiny pustili zpět do bytu a ujistili se, že ani ona, ani její dítě, nepotřebují další pomoc. (jag)

Strážníci pomohli řidiči, kterému na svitavské radiále upadla registrační značka

S nezvyklou žádostí o pomoc se v pátek odpoledne na městskou policii obrátil čtyřiadvacetiletý řidič, kterému při dnešní jízdě po svitavské radiále upadla z vozu registrační značka. Operátorům linky 156 popsal, že ve zpětném zrcátku shodou okolností tento moment stihl postřehnout, takže přibližně věděl, v jakém úseku cedulka spadla do směsi rozbředlého sněhu. V odstavném pruhu pak zastavil a s vědomím rizika, které by mu hrozilo, kdyby vstoupil mezi vozidla uhánějící po rychlostní komunikaci, si oblékl oranžovou vestu a počkal za svodidly na příjezd hlídky městské policie. Strážníci zapnuli na vozidle modrá výstražná světla, registrační značku zvedli a vděčnému muži ji vrátili, takže mohl pokračovat v jízdě. (pš)Vytvořeno 16.12.2022 14:24:37 | přečteno 114x | jakub.ghanem
load