Přehled událostí ze dne 16. ledna 2023

default news

Žena strážníkům předala nalezenou peněženku, díky dokladu uvnitř dohledali jejího majitele. Muž prý podvedl obsluhu trafiky a utekl, strážníci ho chytili. Žena údajně opakovaně kradla, hrozí jí teď vězení.

Žena strážníkům předala nalezenou peněženku, díky dokladu uvnitř dohledali jejího majitele

Koženou peněženku s více než dvanácti stovkami korun donesla v pátek dopoledne sedmačtyřicetiletá žena na služebnu městské policie na jihu Brna. Strážníkům vysvětlila, že ji našla na parkovišti u nedalekého hřbitova. Kromě peněz v ní nebyly žádné osobní doklady. Namísto toho byl uvnitř společně s hotovostí daňový doklad, díky kterému se strážníci velice rychle dovtípili, kdo by mohl být jejím majitelem. Účtenka totiž obsahovala položky jako hostie, kadidlo či mešní víno. Hlídka se tedy ihned obrátila na místní farnost, čímž se ujistila, že je na správné stopě. Peněženku totiž skutečně postrádal jeden z brněnských farářů, kterému ji ještě ten večer strážníci na služebně předali. (ms)

Muž prý podvedl obsluhu trafiky a utekl, strážníci ho chytili

Strážníci z poříční jednotky se v neděli večer zasloužili o dopadení muže prchajícího z trafiky v Křenové ulici. Na lince 156 na něj upozornila pracovnice prodejny, která se za ním také vydala, dostihli ho ale až přivolaní strážníci. Žena pak hlídce vysvětlila, že ji dvaadvacetiletý zákazník údajně požádal, aby mu přes terminál sázkové společnosti převedla finanční prostředky na konkrétní uživatelský účet. Poté, co částka v systému odešla, přiznal, že nemá dostatek peněz na platební kartě ani žádnou hotovost, a tak nemůže více než dva a půl tisíce korun uhradit. Nepříjemnou situaci navíc završil tím, že se dal na útěk. Dopadený muž hlídce její verzi potvrdil a přiznal se. Stal se tak důvodně podezřelým ze spáchání majetkového přestupku a případem se bude zabývat správní orgán. (ms)

Žena údajně opakovaně kradla, hrozí jí teď vězení

Do maloměřického supermarketu vyjela v sobotu ráno hlídka městské policie poté, co tu zaměstnanci odhalili údajnou zlodějku. Podle nich prošla pětadvacetiletá žena pokladní zónou s taškou plnou zboží, za které prý ale nezaplatila. Strážníkům podezřelá tvrdila, že s alkoholem, potravinami a dětskými hračkami za dva tisíce čtyři sta korun už do obchodu přišla. Její verzi však brzy vyvrátily záběry z kamer, ze kterých je evidentní, že žena bere zboží přímo z regálů, dává si ho do své tašky a prochází kolem pokladen bez zaplacení. V její neprospěch hrál také vysoký počet prohřešků, které podle registru přestupků za poslední rok spáchala. Strážníci ji proto jako podezřelou ze spáchání trestného činu předali policistům. (ms)
Vytvořeno 16.1.2023 13:16:24 | přečteno 248x | marketa.skrivankova
load