Přehled událostí ze dne 16. ledna 2022

default news

Čtrnáctiletý hoch skončil v Dětské nemocnici, strážníkům přiznal rum, pivo a marihuanu. Ženě z Brna se zaběhl jorkšír, druhý den ho našla na prodej v inzerci. Mladý volající pomohl muži, který kvůli zrakovému omezení vstupoval na silnici. Hlídka městské policie dopadla další hledanou dvojici, pomohl kamerový systém. Strážníci navedli zdravotníky k poraněné starší ženě. Cizinec se prý snažil odpojit elektrický kabel, strážníky k muži navedla svědkyně. Poraněný kříženec se vrátil zpět ke své majitelce. Po neúspěšné krádeži zbyla zákaznici jen pokuta, strážníci navíc hledanou předali policii.

Čtrnáctiletý hoch skončil v Dětské nemocnici, strážníkům přiznal rum, pivo a marihuanu

Nehybně ležícího člověka se v noci na sobotu ve Slovinské ulici marně pokoušel probudit kolemjdoucí. Ze strachu o jeho zdraví zatelefonoval na tísňovou linku a do Králova Pole přijela hlídka městské policie. Strážníkům se jejich úsilí vyplatilo a dotyčný nakonec procitl. Dokonce se jim ho podařilo postavit na nohy. Když mu pohlédli do tváře, zjistili, že před sebou mají dítě. Prochladlý čtrnáctiletý chlapec se musel opírat o fasádu, téměř nedokázal mluvit a byl plačtivý. Stěžoval si na bolesti břicha a chvilkově i na potíže s dýcháním. Strážníkům se přiznal, že pil větší množství rumu, pivo a kouřil marihuanu. Přivolaní zdravotníci ho ošetřili a převezli do Dětské nemocnice. Státním policistům strážníci předali svá zjištění, kde a s kým si údajně chlapec návykové látky dával. Městská policie vyrozumí i sociální pracovníky. (jag)

Ženě z Brna se zaběhl jorkšír, druhý den ho našla na prodej v inzerci

Empatii vůči majitelům ztraceného psa neprojevila o víkendu třiadvacetiletá žena, a naopak je podezřelá, že se na jejich úkor pokusila obohatit. Příběh, který několikrát ovlivnila souhra okolností, začali strážníci rozplétat v sobotu kolem poledne. Zavolala si je nešťastná osmatřicetiletá žena, které se o den dříve v nestřežené chvíli zaběhl její jorkšír. Zásadní roli potom sehrála její známá, která jí přes komunikační aplikaci poslala odkaz na významný internetový portál s inzercí. Natrefila tam totiž na prodejní nabídku psa, která přesně korespondovala s podobou ztraceného jorkšíra. Autorka inzerátu se tříleté zvíře pokusila udat za sedm tisíc korun. Majitelka tedy na anonci zareagovala a společně s hlídkou městské policie se přesunula do bytového domu, kde žena bydlí. Strážníci ji potom instruovali, aby zazvonila u dveří, a sami vyčkávali v mezipatře. Při spatření uniforem by se totiž prodejkyně mohla zdráhat otevřít dveře. Jakmile se jorkšír vyřítil ze dveří a začal se šťastně vítat se svou dojatou paničkou, hlídka rychle přistoupila k bytu a vyzvala ženu, ať předloží doklady a vše vysvětlí. Strážníci současně přivolali kolegu z hlídky odchytové služby, aby čtečkou ověřil čip zvířete. Tím se definitivně potvrdilo, že majitelkou je osmatřicetiletá žena. Druhá žena jen přisvědčila, když ji strážníci upozornili, že je důvodně podezřelá z majetkového přestupku a případ bude mít dohru ve správním řízení. (jag)

Mladý volající pomohl muži, který kvůli zrakovému omezení vstupoval na silnici

Nedocenitelnou službu bezradnému kolemjdoucímu prokázal v pátek vpodvečer mladý muž v Komíně. U velmi vytížené silnice si ho všiml, jak zmateně chodí mezi samoobslužnými mycími boxy a vstupuje autům do cesty. Hned se ho proto ujal a zavolal na linku 156. Tam strážníkům vysvětlil, že padesátník je střízlivý, ale netrefí na tramvaj, protože nedávno prodělal oční zákrok. Operační středisko proto okamžitě poslalo do Bystrcké ulice nejbližší hlídku a dalo jí souhlas, aby muže převezla služebním automobilem až domů. Ve svém prostředí už si byl dostatečně jistý a jinou pomoc strážníků nepotřeboval. Ti ho i přesto ujistili, že se na ně v případě potíží může znovu obrátit. (jag)

Hlídka městské policie dopadla další hledanou dvojici, pomohl kamerový systém

Po úspěchu z noci na středu, kdy dohledové centrum městské policie a strážníci bleskově dopadli muže podezřelého z loupeže a jeho známou, se pracovníci u kamer znovu vyznamenali výborným postřehem. Policie ČR požádala v pátek odpoledne strážníky o pomoc při pátrání po mladé dvojici, která údajně opakovaně krade v obchodech. Hlídka městské policie dvaatřicetiletého muže a šestnáctiletou dívku vypátrala už za několik desítek minut. Výraznou měrou k tomu přispěli dispečeři u monitorů. Stačil jim slovní popis podezřelých a systematický přístup, kdy kamerami postupně kontrolovali stále širší oblast od místa činu. Podezřelé zpozorovali bezmála kilometr daleko a neprodleně k nim poslali nejbližší hlídku. Strážníci obě osoby na Dornychu vyzvali k předložení dokladů a předali je policistům. (jag)

Strážníci navedli zdravotníky k poraněné starší ženě

Brněnští strážníci běžně pomáhají v nejrůznějších situacích i záchranné službě. V pátek odpoledne potřeboval její dispečink blíže určit polohu starší ženy, která na okraji Žebětína upadla a podle svých slov si zřejmě zlomila nohu. Strážníci třiasedmdesátiletou seniorku našli v ulici Za Hřbitovem. Trápila ji bolest kyčlí a hlídka s ní po domluvě s operátorkou linky 155 nemanipulovala a přikryla ji jednorázovou dekou ze služebního automobilu. Posádce sanitky předali strážníci přesné informace o lokalitě a vyčkali na příjezd zdravotníku. Ti po základním ošetření odvezli ženu do bohunické nemocnice. (jag)

Cizinec se prý snažil odpojit elektrický kabel, strážníky k muži navedla svědkyně

Strážníky kontrolující Starou osadu oslovila v sobotu odpoledne žena, jíž připadalo podezřelé chování muže klečícího vedle prodejního stánku. Manipuloval prý s patnáctimetrovým elektrickým kabelem a snažil se ho odpojit. Strážníci vzápětí čtyřicetiletého cizince podle popisu kontaktovali a zajímali se o jeho vysvětlení. Na hlídku ale působil opile a zřejmě právě vypitý alkohol způsobil, že s ním nebyla možná rozumná domluva. Podezřením ze spáchání majetkového přestupku se proto budou zabývat úředníci ve správním řízení. (jag)

Poraněný kříženec se vrátil zpět ke své majitelce

Ztěžka chodící pes upoutal včera před polednem muže ve firemním areálu v Komárově. Chundelatý voříšek kulhal za plotem, nikomu v objektu ale nepatřil a podle zaměstnanců nebyl ani hlídací. Ředitel provozu vpustil strážníky dovnitř a ti si bez potíží zvíře s poraněnou nohou převzali. Odchytová služba městské policie odvezla středně velkého křížence do útulku a strážník díky údajům z čipu zatelefonoval majitelce. Dvaačtyřicetiletá žena si pro něj během několika minut přijela a přiznala, že jí pes utekl při venčení. Během přebírání se zaručila, že příště bude obezřetnější. (jag)

Po neúspěšné krádeži zbyla zákaznici jen pokuta, strážníci navíc hledanou předali policii

Jedno balení rozpustné kávy a čtyři bonboniéry, které ani neochutnala. Zboží pod bundou, s nímž chtěla odejít zákaznice bez placení ze supermarketu, přivedlo strážníky k důležitému zjištění. Jednačtyřicetiletá žena přistižená ostrahou byla celostátně hledaná. Pochutiny tedy v pátek musela vrátit pracovníkům obchodu a místo nich si odnášela jen pokutu. Hlídka městské policie navíc informovala státní kolegy a hledanou ženu jim v centrální části města předala. (jag)

Vytvořeno 16.1.2022 15:31:11 | přečteno 621x | jakub.ghanem
load