Přehled událostí ze dne 16. dubna 2023

default news

Strážníci zabránili vzniku velkého požáru, hořely pytle se starým oblečením. Muž prý osočoval ženu, že mu ukradla telefon, na záchytce zjistil, že ho má celou dobu v tašce. Opilý muž chtěl prý podvodem získat šest piv, v poutech zamířil na záchytku. Žena nadýchala přes dvě promile, měla u sebe malé dítě.

Strážníci zabránili vzniku velkého požáru, hořely pytle se starým oblečením

Šlehající plameny nedaleko železniční trati zahlédla hlídka městské policie při sobotní dopolední kontrole Košuličovy ulice. Okamžitě se tím směrem vydala, aby zjistila příčinu požáru. Hořely tu pytle se starým oblečením odhozené na ploše o velikosti zhruba třicet metrů čtverečních. Strážníci se nejprve ujistili, že nikdo v plamenech neuvázl, a prostřednictvím operačního střediska městské policie obratem vyrozuměli hasiče. Během jejich zásahu pak hlídka ještě přibližně tři čtvrtě hodiny dohlížela na to, aby se k místu požáru nikdo nepřibližoval. (ms)  

Muž prý osočoval ženu, že mu ukradla telefon, na záchytce zjistil, že ho má celou dobu v tašce

Spor o mobilní telefon přivedl v sobotu dopoledne strážníky do podchodu pod hlavním nádražím. Přivolala je sem dvaašedesátiletá žena, kterou prý obtěžoval neznámý muž. Pětačtyřicátník ji prý bezdůvodně osočil, že mu vzala telefon a dožadoval se ho zpět. Byl silně opilý a její vysvětlení, že ho u sebe nemá, mu evidentně nestačilo. Dokonce ji údajně několikrát odstrčil tak silně, že prý málem upadla na zem. Když se strážníci ujistili, že nepotřebuje lékařské ošetření, provedli s mužem orientační dechovou zkoušku s výsledkem téměř 3,4 promile. Vzhledem k jeho opilosti a nekontrolovatelnému chování zamířil v doprovodu hlídky na záchytnou stanici. Tam se hned po příjezdu ukázalo, že telefon, který byl předmětem konfliktu, má celou dobu u sebe v příruční tašce. Po vystřízlivění tak bude muset své hrubé chování vysvětlovat úředníkům. (ms)  

Opilý muž chtěl prý podvodem získat šest piv, v poutech zamířil na záchytku

Údajného zloděje dopadla v sobotu krátce po poledni ostraha supermarketu na Dornychu. Přivolala proto strážníky a vysvětlila jim, že čtyřiačtyřicetiletý muž se prý pokusil ukrást šest piv. Jeho záměr mu ale nevyšel a pracovník ho zadržel ještě u pokladny. Podezřelý sice tuto verzi rozporoval, jeho nezákonné chování ale zachytily také kamery. Byl navíc silně opilý, hlídku častoval vulgárními výrazy, a dokonce jí hrozil útokem. Když provedená dechová zkouška přinesla výsledek téměř 2,7 promile, rozhodli strážníci o jeho převozu na záchytnou stanici. Mužova agresivita však nadále rostla a zákonné výzvy, aby se zklidnil, nerespektoval. Ve chvíli, kdy hrozilo, že napadne hlídku městské policie, skončil v poutech. Podezřením z majetkového přestupku a znevážení úřední osoby se bude dále zabývat správní orgán. (ms)  

Žena nadýchala přes dvě promile, měla u sebe malé dítě

Naléhavý telefonát přijali v sobotu odpoledne strážníci na lince 156 od volající z jižní části města. Upozornila je na zjevně opilou ženu, která u sebe v kočárku měla malé dítě a vše nasvědčovalo tomu, že se o něj nedokáže postarat. Vyslaná hlídka brzy ženu odpovídající popisu našla. Obavy, že je pod vlivem alkoholu, se skutečně naplnily. Potvrdila to také dechová zkouška s výsledkem přes dvě promile. Strážníci proto vyrozuměli státní policisty, kteří si ženu i s malým dítětem převzali a odvezli na svoji služebnu. Hlídka městské policie jim asistovala s převozem kočárku. (ms)   


Vytvořeno 16.4.2023 10:33:13 | přečteno 268x | marketa.skrivankova
load