Přehled událostí ze dne 16. června 2022

Porici

Muž si prý chtěl užít vodní radovánky ve Svratce, vytahovat z koryta řeky ho museli bagrem. Dívky údajně rozbily skleněnou zastávku, mezi jejich známými byly také celostátně hledané osoby

Muž si prý chtěl užít vodní radovánky ve Svratce, vytahovat z koryta řeky ho museli bagrem

Posezením u Svratky chtěl pravděpodobně ve středu brzy ráno zahájit svůj den muž v centru města. K rozjímání si vybral pařez blízko vodní hladiny na Poříčí. Jeho záměr ale neměl dlouhého trvání, protože uhnilá dřevina se pod jeho vahou po chvíli rozpadla, a muž se údajně zřítil do vody. Naštěstí si ho všiml svědek, který sledoval, že veškeré jeho pokusy vylézt po příkrém svahu jsou neúspěšné, a přivolal strážníky. Hlídka vytáhla muže za pomoci lana nahoru a ujistila se, že není zraněný. Třiapadesátiletého muže ale voda lákala pravděpodobně natolik, že se do ní po odjezdu hlídky opět vrátil. Tentokrát si už prý chtěl zaplavat. K jeho opětovné smůle ale v místě, které si vybral, probíhají rozsáhlé úpravy koryta řeky, a tak v něm není pro tento druh sportu dostatek vody. Muž proto nakonec uvázl v bahně a řečištěm se musel brodit po kolenou. Když se sem opět dostavila přivolaná hlídka městské policie, údajný plavec už seděl na břehu. Zaměstnanci stavební firmy strážníkům vylíčili, že ho z vody museli vyprostit bagrem. Ani tentokrát se mu naštěstí nic nestalo, byl ale prochladlý. Hlídka ho tedy zabalila do izotermické fólie a přivolala zdravotníky, kteří muže převezli na vyšetření do nemocnice. (ms) 

Dívky údajně rozbily skleněnou zastávku, mezi jejich známými byly také celostátně hledané osoby

Zastávka městské hromadné dopravy v Pisárkách se stala ve středu večer útočištěm skupinky mladých lidí. Strážníky na ni upozornil kolemjdoucí právě ve chvíli, kdy se odtud začaly ozývat rány a řinčení skla. Přivolaná hlídka spatřila rozbitý přístřešek, našla ale také zmiňovanou skupinku, která se před ní ukrývala v nedalekém křoví. Strážníci se ihned zajímali, kdo má tu spoušť na svědomí. Jedna z nezletilých se přiznala, že několik skleněných výplní o velikosti jednoho a půl metru čtverečního skutečně rozbila, stejně tak reklamní tabuli zhruba dva metry vysokou. S demolicí jí prý pomáhala také její kamarádka a daly tak průchod vzteku kvůli partnerským neshodám jedné z nich. Je pravděpodobné, že škoda přesáhne deset tisíc korun. Bezprostředně po svém doznání se nezletilá začala chovat agresivně, křičela na strážníky a pokusila se i o útěk. V tom jí ale hlídka zabránila. Ověřením osobních údajů všech přítomných navíc vyšlo najevo, že dva z nich jsou celostátně hledaní. Případ i pohřešované osoby strážníci předali republikovým kolegům.

Vytvořeno 16.6.2022 14:37:31 | přečteno 864x | marketa.skrivankova
load