Přehled událostí ze dne 16.března 2012

P1001977.jpg

Muž uviděl dvacet netopýrů a přivolal hlídku strážníků. Strážníci vyprostili srnku, která zůstala zaklíněna v plotě. Hlídka městské policie vyjížděla k případu sousedských neshod.

Muž uviděl dvacet netopýrů a přivolal hlídku strážníků

Hned dvacet netopýrů v rozmezí několika metrů od sebe zpozoroval muž, který ve čtvrtek odpoledne venčil psa na Tilhonově ulici ve Slatině. Protože se žádný ze savců nehýbal a nebylo zřejmé, proč jsou na zemi, muž zavolal městskou policii. Strážníkům po příjezdu na místo sdělil, že má obavy, aby se nenakazil jeho pes, který se ocitl v těsné blízkosti netopýrů. Hlídka místo zajistila až do příjezdu přivolaného odborníka. Ten v souvislosti s nálezem případné protiprávní jednání vyloučil a variantu, že by za úhynem bylo onemocnění, označil jako krajně nepravděpodobnou. Mrtvé netopýry si odvezl a na vysvětlenou dodal, že tento živočišný druh ze svých zimovišť sám odstraňuje jedince, kteří nepřežijí zimu. (pš)

Strážníci vyprostili srnku, která zůstala zaklíněna v plotě

V nesnázích se ocitla ve čtvrtek pozdě večer srnka, která při pokusu překonat ohradu plynárny ve Studené ulici na Lesné, zůstala zaklíněna mezi plotními tyčkami. Němá tvář měla štěstí, že její marnou snahu vyprostit se zaregistroval v pokročilé noci všímavý muž, který zavolal na linku 156. Na místo vyslané odchytové jednotce městské policie se k srnce podařilo opatrně přiblížit, a tak poté co ji strážníci vyprostili, srna bez známek zranění několika dlouhými skoky zmizela zachráncům z dohledu. (pš)

Hlídka městské policie vyjížděla k případu sousedských neshod

 K případu sousedských neshod, které vyvrcholily fyzickým napadením v nájemním domě v ulici Úvoz vyjížděli  dnes v poledne brněnští strážníci. Když se hlídka městské policie dostavila na místo, tak se dozvěděla, jak začal celý incident mezi sousedkami. Původně pětatřicetiletá matka malého dítěte údajně vyšla na chodbu domu upozornit sedmapadesátiletou sousedku, aby nekřičela, protože tak nemůže spát její malý syn.  Po tom, co však ženu upozornila, se ale dočkala  nečekané reakce. Sedmapadesátiletá sousedka totiž po matce dítěte hodila prázdnou "zavařovačku", přičemž se sklenice rozbila o zeď a útočnice pokračovala v házení střepů po sousedce.  Když se pětatřicetiletá matka snažila z chodby odejít, napadla ji agresivní žena  svazkem klíčů a tloukla sousedku  do hlavy. Po chvíli pak agresorka údajně zaútočila na sousedku ještě elektrickým  paralyzérem. Když však  pětapadesátiletá příbuzná matky malého dítě spatřila, co se na chodbě odehrává, popadla smeták a  útočnici udeřila do hlavy. Vzhledem k tomu, že však obě aktérky konfliktu potřebovaly lékařské ošetření, přivolali strážníci na místo záchranku. Celý případ bude mít dohru u přestupkové komise. (dk)
 

Vytvořeno 16.3.2012 10:24:00 | přečteno 28x | ernest
load