Přehled událostí ze dne 15. září 2023

default news

Dívka uprostřed noci okupovala výtah u obchodního domu, údajně spolykala větší množství léků. Muž se prý v obchodě během pracovní doby opil zbožím, které tam měl hlídat.

Dívka uprostřed noci okupovala výtah u obchodního domu, údajně spolykala větší množství léků

Výtah u nákupní galerie v centru města si zřejmě vybrala za své útočiště v noci na pátek mladá žena. Podle pracovníka ostrahy z něj odmítala opakovaně odejít a působila zmateně. Když ji strážníci kontaktovali, všimli si, že na zemi výtahu je poházeno větší množství léků a jejích osobních věcí. Třiadvacetiletá žena se hlídce ochotně svěřila, že před malou chvílí snědla spoustu prášků, zejména na potlačení psychózy, a právě se pohybuje v časoprostoru. Působila velmi rozrušeně. Strážníci se nejprve pokoušeli zjistit množství prášků, které údajně spolykala, aby mohli tuto informaci předat lékařům. Během toho se ale mladá dívka přestala ovládat, začala na strážníky hystericky křičet a kopat kolem sebe. Do jednoho z nich dokonce prudce strčila, skončila proto v poutech. Ta jí strážníci sundali až v psychiatrické nemocnici, kam po vyšetření zdravotníky ze záchranné služby zamířila v doprovodu hlídky městské policie. Podezřením ze znevážení postavení úřední osoby se budou dále zabývat úředníci. (ms)

Muž se prý v obchodě během pracovní doby opil zbožím, které tam měl hlídat

V přímém rozporu se svými pracovními povinnostmi si prý včera odpoledne počínal muž na západě Brna. Hlídku městské policie při obchůzce zastavil jeho nadřízený ze supermarketu a strážníkům se svěřil, že zaměstnanec působí silně opile. Šestadvacetiletý mladík se strážníkům přiznal, že pil alkohol. Dobrovolně podstoupil i dechovou zkoušku s výsledkem přes 1,6 promile. Při následném kontrolním testu hodnota ještě mírně vystoupala, a hlídka proto nabyla dojmu, že muž pravděpodobně popíjel jen o chvíli dříve. Vedoucí pracovník potom skutečně objevil dvě prázdné plechovky od piva v zázemí pro personál. Mladík nezapíral, že je v pracovní době vypil a bez zaplacení si je vzal z regálu. Za majetkový přestupek mu ve správním řízení hrozí pokuta do 50 tisíc korun. Vyvození personálních důsledků je na jeho nadřízených. (jag)


Vytvořeno 15.9.2023 10:20:23 | přečteno 287x | marketa.skrivankova
load