Přehled událostí ze dne 15. září 2022

Mládě drozda uvázlo celým křídlem pod parkujícím autem, strážníci ho vysvobodili.  Nálezci předali strážníkům peněženku s eury, telefon i turistický batůžek s dětskými věcmi.

Mládě drozda uvázlo celým křídlem pod parkujícím autem, strážníci ho vysvobodili

Není malých životů. Tímto heslem se řídí brněnští strážníci, a tak si už připsali záchranu řady menších i větších zvířat. Za volnost jim vděčí i drobný ptáček, který se ocitl v nesmírně tísnivé situaci. Mládě drozda zpěvného se minulý týden dostalo celým křídlem pod kolo auta. Dost možná se to stalo ve chvíli, kdy řidič parkoval a poskakující ptáče přehlédl. Na strádajícího tvora upozornil strážníky náhodný kolemjdoucí. Podařilo se jim spojit s bratrem provozovatele vozidla, a ten zakrátko přišel do Štefánikovy ulice. Posunout vůz totiž nebylo možné kvůli zatažené ruční brzdě. Hlídka městské policie však ani nechtěla, aby řidič s autem odjel. Křídlo by se ptáčeti mohlo ještě více pochroumat. S mužovým souhlasem tedy použila zvedák a mládě se jim společně podařilo vyprostit. Uložili ho do krabice a odvezli do záchranné stanice, kde se ho hned ochotně ujali specialisté. (jag)

Nálezci předali strážníkům peněženku s eury, telefon i turistický batůžek s dětskými věcmi

Strážníci v Brně se nemusejí každý den potýkat jen s nepříjemnými situacemi a kriminalitou. Třeba v tomto týdnu navzdory stovkám preventivních kontrol zaznamenali jenom minimum konfliktů, a to ještě většinou těch méně vážných. Naopak lidí, kteří ochotně pomáhali druhým, byla celá řada. Třeba včera hlídku v Králově Poli oslovil muž, který našel peněženku s desítkami eur, osobními doklady i platební kartou slovenského mladíka.

Dvě školačky tento týden samy přišly na služebnu na jihu Brna a odevzdaly tam nalezený chytrý telefon. Strážníci z něj kontaktovali posledního volajícího, a ten se spojil s majitelem přístroje. Už během dvaceti minut si přišel telefon vyzvednout a spolehlivě doložil, že mu opravdu patří.

Šestasedmdesátiletá žena zase na Lesné vrátila peněženku téměř s osmi stovkami korun, a především mnoha důležitými osobními i profesními doklady a platebními kartami.

Pro změnu na bystrcké služebně poctivá nálezkyně upozornila na stylový turistický batoh s velkým množstvím dětských věcí počínaje oblečením, přes lahvičku až po sadu plínek. Nechyběly ani potřeby z lékárničky a další předměty patřící zřejmě dospělému, který dítě doprovázel. Zapomenutý batoh přinesla až z Kohoutovic. I v tomto případě strážníci podniknou všechno proto, aby se nález vrátil majitelce či majiteli. (jag)


Vytvořeno 15.9.2022 15:54:58 | přečteno 218x | jakub.ghanem
load