Přehled událostí ze dne 15. listopadu 2022

default news

Svědci popsali útok agresora na vozíčkářku, strážníci ho spoutali. Zloděj na útěku se strážníkům vzdal, z jedné krádeže se zakrátko vyklubaly dvě.

Svědci popsali útok agresora na vozíčkářku, strážníci ho spoutali

Hlídku strážníků kontrolující centrum města oslovil v pondělí večer svědek a zmínil se o napadení, kterého prý byl krátce před tím svědkem. Údajně agresivního muže jim popsal a zároveň upřesnil, že útok prý směřoval na mladou ženu na invalidním vozíku. Prakticky v tutéž dobu tam dorazili i republikoví policisté, které někdo zavolal kvůli stejné událostí. Ačkoli od přítomných osob se strážníci dozvěděli, že čtyřicátník vozíčkářku údajně tloukl i kopal a také jí vyhrožoval, podezřelý všechno popřel. S hlídkou se bavil naprosto v klidu. Pak se ovšem náhle prudce s napřaženou dlaní rozběhl proti ženě, takže strážníci k němu přiskočili a spoutali ho. V jejich doprovodu pak zamířil na záchytnou stanici. Vozíčkářka viditelná zranění neměla a lékařské ošetření odmítla. Republikoví policisté trestný čin vyloučili, takže případ dořeší úředníci. (pš)

Zloděj na útěku se strážníkům vzdal, z jedné krádeže se zakrátko vyklubaly dvě

Z jedné odhalené krádeže se někdy vyklube i druhá. Naposledy se o tom přesvědčila hlídka z bystrcké služebny městské policie, když v pondělí odpoledne pohotově zareagovala na volání „zloděj“ od dvojice pronásledovatelů, kteří právě vybíhali z nákupního centra. Když se strážníci za dvaačtyřicetiletým mužem rozběhli, ten svoji snahu zničehonic vzdal a zastavil. Po návratu do prodejny dobrovolně vyskládal potraviny a drogerii ze sortimentu tamního supermarketu v hodnotě bezmála tisíc korun. V zavazadle ale pořád zůstávalo větší množství originálně zabalených věcí. Stačilo však krátké prověření záznamů z tamní drogerie a vyšlo najevo, že kamery ho ve stejný den zachytily také při odcizení zboží za bezmála tři tisíce tři sta korun. Registr přestupků prozradil, že muž se krádeží dopouští opakovaně, a tak strážníci případ postoupili správnímu orgánu, který za majetkové prohřešky může uložit vyšší trest. (pš)


Vytvořeno 15.11.2022 15:23:47 | přečteno 222x | pavel.soba
load