Přehled událostí ze dne 15. ledna 2023 a volební informace

Tříletý chlapec na šlapacím kole se ztratil cestou na hřiště, našli ho ve volební místnosti. Pes se prý nečekaně ohnal po starší ženě, s pokousanou nohou musela na chirurgii. Mladý muž přispěchal nad ránem za strážníky s nalezenou peněženkou.

Tříletý chlapec na šlapacím kole se ztratil cestou na hřiště, našli ho ve volební místnosti

Přesně v jedenáct hodin dopoledne se včera na hlídku městské policie obrátila v Žabovřeskách nešťastná žena, které ujel na šlapacím kole její tříletý syn. Původně spolu byli domluvení, že půjdou na nedaleké dětské hřiště. Chlapec ale náhle zrychlil a své třiatřicetileté matce se ztratil z dohledu. Strážníci si hned vzali popis dítěte a začali po něm pátrat. Prohledali okolní ulice, blízká hřiště a do hledání se brzy zapojil i chlapcův otec. Krátce po čtvrt na dvanáct se na místní služebně rozezněl telefon a na druhém konci se ozval člen volební komise ze zdejší základní školy. Vylíčil, že do volební místnosti přišel osamocený malý chlapec. Strážníci proto spěchali za ním a po dalších pěti minutách už si dítě vyzvedl tatínek. Klučina svůj výlet hlídce nijak neobjasnil. Možná i proto, že po celou dobu spokojeně pojídal tatranku. (jag)

Pes se prý nečekaně ohnal po starší ženě, s pokousanou nohou musela na chirurgii

Krvavé otisky zubů na svém lýtku a roztržené kalhoty ukázala včera odpoledne strážníkům starší žena v Bohunicích. Při procházce ji údajně napadl menší pes, kterého na vodítku venčil devětačtyřicetiletý muž. Jenomže pes prý nečekaně otočil hlavu, zakousl se ženě do nohy, a tím ji povalil na zem. Podezřelý se strážníky maximálně spolupracoval. Hned jim přinesl svoje doklady, předložil očkovací průkaz zvířete a bezdůvodný útok psa přiznal. Se seniorkou si vyměnili telefonní čísla, aby se mohli dohodnout i na náhradě škody. Strážníci sedmasedmdesátiletou ženu ošetřili a přivolali k ní zdravotníky. Ti její stav nejprve zkontrolovali přímo na místě, a potom ji odvezli na chirurgii do nemocnice. Případem se budou zabývat úředníci ve správním řízení. (jag)

Mladý muž přispěchal nad ránem za strážníky s nalezenou peněženkou

Mladík z Ukrajiny vyhledal dnes v pět hodin ráno v Nádražní ulici hlídku městské policie. Oslovil ji kvůli tomu, že o chvíli dříve našel peněženku s důležitými doklady a hotovostí. Strážníkům ji předal a majiteli tak zachránil 2700 korun, platební kartu i další průkazy. Strážníci čtyřiadvacetiletému muži poděkovali a co nejdříve zajistí předání nalezených věcí. (jag)

Vytvořeno 15.1.2023 13:48:00 | přečteno 217x | jakub.ghanem
load