Přehled událostí ze dne 15. května 2022

default news

Muž v práci údajně vypil láhev a půl vodky, nadřízený ho našel ležet mezi zbožím. Strážníci ošetřili zakrváceného muže a přivolali mu záchranáře. Na koloběžkáře údajně zaútočil pes, strážníci přispěli k dohodě mezi ním a majitelem zvířete.

Muž v práci údajně vypil láhev a půl vodky, nadřízený ho našel ležet mezi zbožím

Zaměstnance údajně ležícího na zemi mezi zbožím v obchodě se stavebním materiálem v severozápadní části města si v pátek odpoledne všiml jeho nadřízený. Vylekal se, že má zdravotní potíže, a ihned přivolal záchrannou službu. Zdravotníci ale záhy přišli na to, že příčina pracovní neschopnosti pětapadesátiletého muže je úplně jiná. Z jeho dechu totiž silně cítili alkohol. Také problém s artikulací a vrávoravá chůze nasvědčovaly tomu, že je silně opilý. Přivolali proto strážníky a požádali je o provedení orientační dechové zkoušky. Tu však pracovník odmítl. Strážníci se navíc dozvěděli, že v místě, kde ležel, údajně postávaly dvě láhve tvrdého alkoholu. Jedna byla prý z půlky vypitá, druhá byla zcela prázdná. Pracovník proto zamířil za asistence hlídky městské policie na záchytnou stanici, kde následně nadýchal téměř tři promile. Vzhledem k tomu, že jeho náplní práce byla také manipulace s motorovou pilou, podezřením z porušení zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek se bude zabývat správní orgán. (ms)

Strážníci ošetřili zakrváceného muže a přivolali mu záchranáře

Přítomnost hlídky městské policie v Křenové ulici uvítal v noci na neděli kolemjdoucí, který ji upozornil na zakrváceného muže nacházejícího se mezi auty na nedalekém parkovišti. Strážníci se k němu okamžitě rozběhli a zjišťovali, co se stalo. Osmadvacetiletý muž byl při vědomí. Strážníkům vysvětlil, že vlastní nešikovností zakopl a obličejem upadl na hranu chodníku. Při tom si poranil levé obočí a také nos, ze kterého mu silně tekla krev. Strážníci mu tedy poskytli první pomoc a krvácení se jim dokonce na chvíli podařilo zastavit. Pak se ale znovu nekontrolovatelně spustilo a neustávalo. Muže tedy za chvíli ošetřili i přivolaní zdravotníci a rozhodli o jeho převozu do nemocnice.

Jejich pomoc potřebovala také žena ležící na zemi před barem nedaleko Brněnské přehrady. Čtyřiačtyřicátnice byla evidentně opilá a nedokázala se strážníky srozumitelně komunikovat, dokonce upadla na několik sekund do bezvědomí. Mezitím, co jí hlídka poskytovala první pomoc, konzultovala její stav se záchrannou službou, která už tou dobou mířila na místo. Poté, co strážníci provedli orientační dechovou zkoušku s výsledkem 2, 72 promile alkoholu, doporučili zdravotníci její převoz na záchytnou stanici. Tam zamířila za doprovodu hlídky městské policie.  (ms)

Na koloběžkáře údajně zaútočil pes, strážníci přispěli k dohodě mezi ním a majitelem zvířete

Na muže jedoucího na koloběžce židenickou ulicí údajně v sobotu odpoledne zaútočil menší pes. Přivolaným strážníkům vylíčil, že když projížděl kolem rodinného domu, pes prý vyběhl z brány a údajně se po něm ohnal. Majitel zvířete s ním prý incident nechtěl řešit a odešel domů, požádal proto o pomoc hlídku. Dvaapadesátiletý koloběžkář měl na noze menší šrám a lékařské ošetření nevyžadoval. Strážníci tedy kontaktovali obyvatele domu, odkud pes údajně vyběhl. Čtyřiačtyřicetiletý muž v přítomnosti strážníků potvrdil, že je zvíře jeho, a na jejich žádost předložil potvrzení o očkování psa. Před hlídkou se staršímu muži omluvil, vyměnil si s ním telefonní kontakt a přislíbil, že se psem půjde k veterináři. Za porušení městské vyhlášky si pak od strážníků vysloužil pokutu. (ms)


Vytvořeno 15.5.2022 12:28:16 | přečteno 180x | marketa.skrivankova
load