Přehled událostí ze dne 15. června 2022

mini

Údajní kapsáři si počíhali na tvrdě spícího muže, dopadli je strážníci. Seniorka údajně chtěla okrást jinou ženu, zachytily ji kamery. Žena si prý při hlídání batolete píchala drogy a strážníkům tvrdila, že ruce jí poštípali komáři.

Údajní kapsáři si počíhali na tvrdě spícího muže, dopadli je strážníci

Silně opilého muže spícího na lavičce před hlavním nádražím si v noci na neděli zřejmě vyhlédli dva muži. Nejdřív se kolem něj krátce ochomýtali a po chvíli si k němu přisedli. Když byli přesvědčení, že je nikdo nevidí, začali mu opatrně prohledávat obsah příruční tašky. Netušili však, že je při tom sledují pracovníci dohledového centra městské policie. Ti na tuto dvojici hned upozornili strážníky, kteří díky jejich včasné reakci muže zastihli ještě na zastávce. Vyzvali je, aby okamžitě vyskládali obsah svých kapes, a vzbudili také společensky unaveného mladíka. I přestože muži strážníky přesvědčovali, že všechno je jejich, mladý muž strážníkům potvrdil, že mezi těmito předměty jsou jeho sluchátka a také klíče. Devětatřicetiletý muž a jeho o tři roky mladší známý jsou tak podezřelí ze spáchání trestného činu. (ms) 

Seniorka údajně chtěla okrást jinou ženu, zachytily ji kamery

Stěžejní roli v dopadení údajné kapsářky sehráli ve čtvrtek večer pracovníci dohledového centra městské policie. Všimli si totiž seniorky, která procházela kolem spící ženy na Dornychu. Usnula v neobvyklé pozici, kdy horní částí těla ležela na betonové zídce a nohy měla opřené o odpadkový koš. Z kapsy jí trčely pravděpodobně bankovky, které šestasedmdesátiletá žena povytáhla a strčila si je do bundy. Jejího počínání si všiml také kolemjdoucí a seniorku vybídl, aby ženě peníze vrátila. Ta ho sice poslechla, tou dobou už k ní ale mířili vyslaní strážníci, kteří ji dostihli v podchodu. Starší žena jim tvrdila, že rozhodně neměla v úmyslu peníze ukrást, to ale neodpovídalo kamerovému záznamu. Strážníci kontaktovali také sedmapadesátiletou ženu, která tvrdila, že měla v kapse u kalhot tři sta korun. Hlídka tedy případ s podezřením na spáchání trestného činu předala republikovým kolegům. (ms)

Žena si prý při hlídání batolete píchala drogy a strážníkům tvrdila, že ruce jí poštípali komáři

Svědek, který předá informace a kromě toho stihne pořídit i důkaz, může výrazně usnadnit prověřování případu. Mladého muže v Židenicích včera dopoledne znepokojilo, když uviděl ženu s batoletem v kočárku, jak si na ulici údajně vpíchla injekční stříkačkou neznámou látku do ruky. Operační středisko se spojilo s nedalekou hlídkou městské policie a ta podezřelou oslovila. Čtyřicetiletá žena mladíkovo tvrzení odmítala. Strážníci si všimli, že kůži na rukou má na mnoha místech tmavě probarvenou, což bylo výrazně znát i v oblasti loketních jamek. Na to s úsměvem odvětila, že je poštípaná od komárů. Strážníci se však setkali i se svědkem, který svoje oznámení podložil videem pořízeným na mobilní telefon. Jedenapůlročního chlapce hlídala podezřelá na požádání své známé, která ho má svěřeného do péče. Druhá žena po chvíli dorazila také a dítě si převzala. Neměla prý povědomí o tom, že by kamarádka brala drogy. Strážníci případ postoupili do správního řízení pro možné porušení zákona o sociálně-právní ochraně dětí. O události se dozvědí i sociální pracovníci. (jag)


Vytvořeno 15.6.2022 14:49:33 | přečteno 440x | marketa.skrivankova
load